Új hozzászólás Aktív témák

  • Biggeszkij

    aktív tag

    válasz Pumbicsek #345 üzenetére

    Azért nem tudtad, mert az umidigi.com oldalra feltett ROM úgynevezett OTA-update. Sokkal egyszerűbb, teljesen kezdő felhasználók részére írt frissítési formátum. Csak arra kell figyelni, hogy legalább 50%-ra fel legyen töltve az akksi. Fel kell másolni az SD kártya gyökerébe, úgy, hogy a fájl neve "ota-update" legyen. Aztán leválasztjuk a telót a PC-ről, majd beállítások -> A telefonról -> Rendszerfrissítések -> Start Update. Néhány perc türelem, párszor újraindul a telefon és Voilá, az új ROM a telón.

    Viszont azért jó tudni az SP Tools-os frissítés módját (ehhez SP Tools telepítéshez kiadott formában kell az új ROM), mert pl velem előfordult tegnapelőtt egy sajnálatos eset, miszerint semmi módon nem tudtam újraindítani a telefont. A történet az, hogy lemerült az akksi 15%-ra, ekkor felajánlotta a szuper takarékos módot. Ez egyébként már többször előfordult, csak korábban feljött egy képernyő, amin csupán 3 gomb volt: telefonáláshoz, sms-hez és a normál módba visszatéréshez. Most azonban ez a képernyő nem jött fel, csak az éppen nézett weboldal lett fekete-fehér. Viszont nem tudtam elérni sem a home gombot, sem a beállítások menüt, lényegében semmit. Így "bennragadt" a takarékos módban. Gondoltam, sebaj, kinyomom a Power gombbal és majd újraindul. Hát nem indult. A Zero felirat megjelent, pár pillanat múlva fekete-fehérre változott és ott megfagyott. Próbálkoztam mindennel, de semmi sem segített. Így nem maradt más, mint az SP Tools-os újratelepítés, ami visszahozta a Zerot az élők sorába... :K

    [ Szerkesztve ]

    "Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

Új hozzászólás Aktív témák