Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cornelius

    tag

    Sziasutok!

    Van egy 5 éves Packard Bell típusú notebookom, amin Windows 7 fut, de mostanra már nagyon lassú lett. Szeretnék Ubuntu LInuxot tenni rá, ezért letöltöttem egy bootolható image-t és pendrive-ről bootolva indítottam el az ubuntut. Minden simán működött az elején, de a videokártya driverrel van valami gond, mert egy pár perc futás után scrollozáskor véletlenszerűen fekete négyzetek jelennek meg a képernyőn és olvashatatlanná válik minden.
    ATI videokártyája van, amihez tudnék letölteni drivert is és ha felinstallálnám a Linuxot, akkor a drivert is fel tudnám tenni. Viszont mi van akkor, ha ez a driver sem segít az én problémámon? Nem akarom elrontani a működő Windows7-et, addig, amíg nem tudom biztosan, hogy a linuxos video driver tényleg úgy működik, ahogy kell.

    Az a kérdésem, hogy lehetséges-e a bootolhato pendrive-os image-be beletenni a kívánt videokártya drivert és úgy kipróbálni anélkül, hogy a Windows7-et elrontanám? Aztán ha látom, hogy működik, akkor felinstallálom véglegesen is az Ubuntut, csak előtte jó lenne látni, hogy tényleg rendesen működik az a videokártya. Ha meg nem működik, akkor marad a lassú Windows7, mert még mindig jobb egy lassú, de használható gép, mint egy gyors, de használhatatlan.

    Előre is köszi a segítséget!

  • cornelius

    tag

    válasz Kendek #8929 üzenetére

    Nem emlékszem fejből a modellre, de az biztos, hogy az AMD oldalán láttam hozzá drivert, szóval, nem teljesen reménytelen a dolog. Viszont fogalmam sincs, hogyan tudnám beletenni egy bootolhato image-be.

Új hozzászólás Aktív témák