Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alexride

    csendes tag

    Sziasztok!

    Telepítettem az Ubuntu 18.04.1 verzióját, szerettem volna kipróbálni, kicsit elrugaszkodni a Windowstól és kifejezetten tetszik a felhasználói felület. A problémám ott kezdődik, hogy az animációk, és a böngészőkben való görgetés akadozik, nem sima. Olyan mint amikor Windowson nincs még grafikus illesztőprogram telepítve és tipikusan szaggatva jön be például a start menü. Bejelentkezésnél ha azt választom ki, hogy Wayland felett akkor böngészéskor szép simán görget viszont az animációk ugyanúgy akadoznak. Ez lenne a tearing nevű jelenség vagy ez más? Próbáltam kutatni a probléma után de gondoltam inkább kérdezek. Egyébként a konfiguráció az i5-2400, 4Gb, AMD 6670 1 Gb. Gondoltam a grafikus illesztőprogram problémájára vagy hiányára de erre sem találtam írást vagy megoldást. Kipróbáltam nemrég a Manjaro-t, igaz telepítés nélkül és egy másik konfiguráción de az is ugyanezt produkálja.A Gnome 3.28.2 problémája lehet még ez esetleg?

  • alexride

    csendes tag

    válasz lck #33779 üzenetére

    A Gnome felület lenne a lényeg a testreszabás miatt, gondolok itt a Tweaks-re, Dash to Dock például, ikon packek. Elsősorban a felület miatt tetszett meg az egész, az lenne jó ha gördülékenyen menne. De azt hiszem próbáltam például az Elementary OS-t is, bár azt kapásból nem tudtam igényeimre alakítani viszont ha jól emlékszem az is akadozott.

    Solten: Megpróbálom.

Új hozzászólás Aktív témák