Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Synaptic #37951 üzenetére

    Szerintem alakul ez, 6 éve nulla unixos ismerettel az akkori nem ennyire felhasználóbarát disztrókkal szerinted könnyebb volt? Akkor nekem is volt olyan hardverem, amivel a legtöbb disztró nem szimpatizált, semmi gond, megyünk tovább. ;]

    Nem hinném hogy ehhez a hármashoz linux alatt , minimum programozónak+matematikusnak és atomfizikusnak is kell lennie az embernek.

    Tényleg nem, ha én nulla számtech ismerettel is megoldottam.

    mert tisztában vagyok mi a root felhasználó a és cpslck sincs beragadva.

    Arra emlékszel, hogy telepítéskor az adataid és jelszavak megadásánál adtál-e meg külön root és user jelszót vagy bepipáltad a "használja ugyanazt" sort? Hülyén hangzik, de egy telepítésen végig lehet menni elég gyorsan next-next-finish módszerrel, mint ha Windows lenne, meg lehet kicsit lassabban, minden sort értelmezve. Később ez meghálálja majd. Itt van ez a root és user jelszó dolog is, persze több disztrónál ezt kivették a nokedli userek kezéből és csak egy jelszót kell megadniuk. Nem piszkálásképpen mondom, de az elején ugyanígy járnak azok, akik felsorolják milyen unixos meg szerverüzemeltetős előéletük van. ;] Mert úgy ugranak neki, hogy ez nekik ujjgyakorlat, hiszen.....ilyenkor a Linux tanít. Ez van. :D Fog ez menni.

    kerüli minden olyan ember aki ragaszkodik a feltelepítem és működik dolgokhoz.

    Vicces, de igen sok telepítésen túl vagyok már, feltelepítem és működik. Ennyit számítana az, hogy nulláról indul az ember és így is áll a dolgokhoz? Egy modern desktop Linux már-már tökéletes, annyi baja persze van, hogy qrvára nem Windows és nem szerverOS. Nagyon nem az.

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Synaptic #37951 üzenetére

    Én Surface Pro-val kezdtem a Linuxos pályafutásom, még a wlan sem működött normálisan (a vicc az, hogy Windowson sem volt sokkal megbízhatóbb, mert valami gagyi Marvell vezérlőt sikerült belerakniuk). Aztán valahogy minden egyre simább lett, a legutóbbi épített gépemen meg a mostani Ryzenes mini PC-n minden flottul megy Manjaro-val, már-már unalmasan simán.

Új hozzászólás Aktív témák