Új hozzászólás Aktív témák

  • aag

    őstag

    válasz hcl #230 üzenetére

    Azt írtad: "Javítható, ha bekapcsolod a pcie energiagazdálkodást, ami az egészet okozza, és alapból ki van kapcsolva." Ez fals. Alapból be van kapcsolva az összes ubi-változaton. Ettől függetlenül, fogalmam sincs, hogy meg van-e már javítva, vagy nincs. Egy darabig azt hittem, hogy azért fagy nálam 3 gépen is az új 12-es ubi, mert még nincs kijavítva a kernel. Ezt mutatták a szoftveres "mérések is". Többletfeszültséget láttam a 10.04-esemhez képest. Tehát jogosan gondoltam, hogy az lehet az oka. Viszont a Linuxmint Maya ugyanazt a kernelt használja. Ugyanazon a gépen, ugyanazzal a programmal (HardInfo) ugyanazokat a feszültségeket mutatja mint a 10.04-esemen és atomstabil. Bár mostanában éppen tönkrement egy 500GB-os winyóm (nem fizikailag), amit talán éppen a Maya okozhatott, de persze ez sem biztos. Szóval én nem tudom megmondani, hogy mi a frász van a kernellel és zt sem, hogy mi okozta a feszültségtöbbletet, illetve az instabilitást, de egy biztos, ezek a jelenségek fennálltak. Már egyébként nem érdekel az egész. Túl sok időt csesztem el ezekre a dolgokra. Miattam okozhatja a láthatatlan rózsaszínű egyszavú is, már azt sem kétlem. Annyira nem lehet tudni ezeket a dolgokat, hogy az már valóban bosszantó. Ehhez képest kell befejezni ezt a félrevezetést, mert aki biztosat mer mondani megalapozatlan információ hiányában, az garantáltan csak vak vezet világtalant játszik. Pont.

Új hozzászólás Aktív témák