Keresés

Aktív témák

  • blackmoto

    senior tag

    válasz GD #5510 üzenetére

    8.04-gyel tapasztalatok.

    Én húsvét alatt bepróbálkoztam vele az Inspiron 1501-esemen, de az energiagazdálkodást nem nagyon akarja összehozni. A proci frekiállítás működik, de a képernyő kikapcsolás és egyebek a beállított idő után nem akarnak menni. Felfüggesztés működik, de felébresztéskor van hogy szétesik a kép, és újra kell indítani, szóval van még mit faragni rajta. A Firefox-ból meg nem tom mérterőltetik a 3.0-át. Még nagyon sovány a cucc. Nem jelennek meg weboldal részek pl. Szóval inkább letettem róla. Ugyanezek fennállnak Kubuntun is. Xubuntun kikapcsol a képernyő, de pl, ott meg nem is találtam erre vonatkozó beállítást. (Lehet én vagyok béna), viszont abban a volume manager ami bugzik.
    A wifi elvileg (Broadcom 1390 mini wlancard) műxik, mert lát hálózatot, de nem tud kapcsolódni. :( Frissítés nélkül az új "restricted manager" csomi (neve jockey-gtk ) is kiakad rögtön indulás után.
    Utsó próbálkozásomkor 153 db frissítés volt hozzá.

    Egyébként mezei felhasználó szempontjából szerintem nem hoz semmi újat a 7.10-hez képest. De nem lenne rossz, ha a kernelen javítanának sokat, hogy menjen végre a gépemen minden frankón vele. Mert szeretném ezt a rendszert, de nem akarják egymást a vassal. A 7.10 nekem teljesen random felfügeszti magát, aztán újraélesztéskor azonnal hibernál. Újraindítás után meg megy minden tovább, onnan ahol úgy döntött hogy lemegy alfába. Arról meg emiatt kellett lemondanom.

    (A gépen 2.6.3-as BIOS van!)

Aktív témák