Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simonzé

    addikt

    válasz DrSoul #1 üzenetére

    Hát, ez bizony egy baromi széles terület. Keveset tudok róla, de még kevesebbet tudok neked segíteni. :) Azér annyit elmondok, hogy van egy Satelit c. újság, amiben időnként megtalálod az Európa számára sugárzó műholdak frekvenciatábláját, ahol színkódokkal jelölik az analóg, és digitális adókat. Nemtom, hogy dig. beltérivel fogható-e az analóg adás, de a legegyszerűbb, ha bemész egy antennaszaküzletbe, és ott kérdezel sokat, de erősen. :)

    A digitális beltériknek egy 50-60-as átmérőjű tükör is elég, a analógnak min. 120-as ajánlott. Más a fej, és szerintem más a fogható adók listája. Az vígasztalhat, hogy az analóg beltérik kihalófélben vannak. mert a nyugati adók mind átálltak/-nak digitális adásra.

    Sok infót felszedhetsz, ha rákeresel pl. a google-ön a ''digitális műholdvevővel'' kifejezésre. Pontosan erre keress, és így a fórumokat is megtalálod, ahol erről van szó.

    Ja, nálunk Debrecenben van RaiUno a UPC legdrágább csomagjában. De én speciel utálom. :)

    I don't fit in. I fit out.

  • pojakcs

    senior tag

    válasz DrSoul #1 üzenetére

    Szüleimnek van, egy emelettel lejebb vannak, analog szatelit beltéri egységgel, a tetőn parabola (bár öcsém rakta fel még évekkel ezelött, kicsit elmozdulhatott, mert kissé zavaros a kép).

    Azt bizony akkor először be kellene állítani

    NA most: elvileg elég lenne vennem nekem is egy ilyen beltéri egységet (dekódernek hívják?), rákötöm a parabolára, elvileg el lehet osztani a jelet, ugye?

    Nem. Ha egyszerre szeretnéd mindkét beltérit használni, akkor twin-fejre van szükséged. Ennek 2db kimenete van, így két beltéri köthető rá.

    De ha már veszek, jobb lenne egy digitális beltéri egység, mert ma már az ingyenes adások is azon mennek, ha jól tudom, így többet is lehet vele fogni...

    Igen. Digitálissal több csatornát látsz.

    Így is megtehetem? Tehát a parabolaantenna mindig egyforma, nincs különbség ha az ember analóg vagy digitális dekódert használ?

    A fejjel lehetnek problémák, ha nagyon régi. A digitális beltérikhez 4sávos fej javasolt.

    Hol lehet ilyen beltéri egységeket kapni, akár neten megnézni?

    Bővebben: link például

    Nem nagyon találtam, csak 1 helyet (már nem emléxem), de ott volt vagy 20 fajta, a 150e Ft-ostól a 20e Ft-osig... (digitális mind). Milyen paramétereket vegyek figyelembe? Mitől van ilyen nagy árkülönbség? (annyit tudok, hogy a drágább fajták már rögzítenek néhány órás felvételeket is).

    Az olcsóbbak csak a szabadon fogható csatornákat veszik. A következő árkategória a különböző kártyafogadós beltérik, ezekkel és a megfelelő kártyával kódolt csatornákat is nézhetsz. A legdrágábbak a rögzíteni is tudó beltérik. A választás pénztárca függvénye, de bőven elég kezdetnek egy olcsó FTA beltéri.

    Gondolom a jövőre nézve nem árt, ha ilyen dekódóló kártyának van hely az egységen.

    Amennyiben tudsz szerezni vagy előfizetni valamilyen kártyás csomagra, akkor igen. Egyébként felesleges.

    És mennyibe kerülhet egy olyan kis motor, ami forgatja a parabolát?

    Digipower forgatómotor a megoldás. Ezt tudja vezérelni a beltéri, gombnyomás a kívánt csatornaszámra a távirányítón és odaforgat a cucc. Jellemző ára 20kFt.

    Nehéz felrakni rá? Gondolom ilyet is érdemes belekalkulálni.

    Felrakni egyszerű. Beállítani nehéz, ha nem értessz hozzá. :)

    Üdv: Csaba

  • rutaij

    csendes tag

    válasz DrSoul #1 üzenetére

    Vegyél olyan 4-készüléket elláto fejet ameiknek 06 db a csilapitása és egyszere nézheted pc-n digitálison ésanalogonis a mühold vételét. Az analogot ne ad el mert könyen megtudod keresni vele a müholdas adásokat. Sokkal gyorsaban mint digitálissal. Csak enyit

  • WunderBoy

    csendes tag

    válasz DrSoul #1 üzenetére

    Sziasztok!

    Nemrégiben vettem egy SilverCrest 65 digitális műholdvevő szettet a LIDL-ben. Fel is szereltem a tükör tartóvasát az ereszcsatorna alá közvetlenül. Mindent összekötöttem, kaptam hozzá sípoló füles műholdkeresőt. Tekergettem a tükröt jobbra-balra. Bejött egy csomó angol adó. Gondoltam jó lenne mellé néhány német is, ezért elállítottam.
    Azóta az istennek se tudok normális angol adót találni, csak németet. Jelen beállításnál van összesen 182 csatornám, amiből csak a CNN és az Euronews angol nyelvű. Ha a beltérin elindítom a keresést a hotbirden is, és az astrán is ugyanazokat a csatornákat találom.
    Mi a fene baja van, hogy csak németül szeret??? :)
    Ja még egy kérdés: Mi a franc a 13 fok kelet, meg ezek. Elővettem egy iránytűt és azon a 0 fok észak, 90 fok a kelet, stb. Ezek alapján nem fér a képbe a 42fok nyugat...

    Az igazság az, hogy teljes lúzer vagyok a dologhoz, úgyohogy ha kérhetem amatőr nyelven válaszoljatok.

    Előre is köszi a segítsgeket.

Új hozzászólás Aktív témák