Új hozzászólás Aktív témák

  • pojakcs

    senior tag

    válasz DrSoul #1 üzenetére

    Szüleimnek van, egy emelettel lejebb vannak, analog szatelit beltéri egységgel, a tetőn parabola (bár öcsém rakta fel még évekkel ezelött, kicsit elmozdulhatott, mert kissé zavaros a kép).

    Azt bizony akkor először be kellene állítani

    NA most: elvileg elég lenne vennem nekem is egy ilyen beltéri egységet (dekódernek hívják?), rákötöm a parabolára, elvileg el lehet osztani a jelet, ugye?

    Nem. Ha egyszerre szeretnéd mindkét beltérit használni, akkor twin-fejre van szükséged. Ennek 2db kimenete van, így két beltéri köthető rá.

    De ha már veszek, jobb lenne egy digitális beltéri egység, mert ma már az ingyenes adások is azon mennek, ha jól tudom, így többet is lehet vele fogni...

    Igen. Digitálissal több csatornát látsz.

    Így is megtehetem? Tehát a parabolaantenna mindig egyforma, nincs különbség ha az ember analóg vagy digitális dekódert használ?

    A fejjel lehetnek problémák, ha nagyon régi. A digitális beltérikhez 4sávos fej javasolt.

    Hol lehet ilyen beltéri egységeket kapni, akár neten megnézni?

    Bővebben: link például

    Nem nagyon találtam, csak 1 helyet (már nem emléxem), de ott volt vagy 20 fajta, a 150e Ft-ostól a 20e Ft-osig... (digitális mind). Milyen paramétereket vegyek figyelembe? Mitől van ilyen nagy árkülönbség? (annyit tudok, hogy a drágább fajták már rögzítenek néhány órás felvételeket is).

    Az olcsóbbak csak a szabadon fogható csatornákat veszik. A következő árkategória a különböző kártyafogadós beltérik, ezekkel és a megfelelő kártyával kódolt csatornákat is nézhetsz. A legdrágábbak a rögzíteni is tudó beltérik. A választás pénztárca függvénye, de bőven elég kezdetnek egy olcsó FTA beltéri.

    Gondolom a jövőre nézve nem árt, ha ilyen dekódóló kártyának van hely az egységen.

    Amennyiben tudsz szerezni vagy előfizetni valamilyen kártyás csomagra, akkor igen. Egyébként felesleges.

    És mennyibe kerülhet egy olyan kis motor, ami forgatja a parabolát?

    Digipower forgatómotor a megoldás. Ezt tudja vezérelni a beltéri, gombnyomás a kívánt csatornaszámra a távirányítón és odaforgat a cucc. Jellemző ára 20kFt.

    Nehéz felrakni rá? Gondolom ilyet is érdemes belekalkulálni.

    Felrakni egyszerű. Beállítani nehéz, ha nem értessz hozzá. :)

    Üdv: Csaba

Új hozzászólás Aktív témák