Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Kiskokó #30132 üzenetére

    Nézegettem még egy kicsit és azt látom hogy nekm a szorzó 6 és állítani se birom se bioszban seeasytuneban... nem engedi ha advancedre rakom akkor se.
    ezt az 1.4voltot még mdig nem értem
    másik menübe na Biosban meg a vcore ra FAIL-t ir ki :S az mi?

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • Rica

    senior tag

    válasz Kiskokó #30132 üzenetére

    Szia! Valami gáz biztos van a BIOS-od korül, ha 1,4 Voltos Videt mutat, illetve ekkora feszt nem droppol sztem a deszkád. Mindenképpen kérdezz be a deszkád topikjába ezzel kapcsolatban.
    Én BIOS-ból tuningoltam világ életemben, a Giga lapok ráadásul ezen a téren nagyon királyok, felejteném az easy tune-t egyelőre.
    Az Everest eléggé megbízható, ott is látod a procid VID-jét, de egyébként, igen, az lenne a cél, hogy valos 1,20-1,25 Volt között kapjon.

    Nem mondtam, hogy a VGA hibas, csak ha el kezdesz tuningolni, akkor haladj szépen sorban, először célszerű a CPU-t megnézni, meddig stabil, addig minden mást alapon kell hagyni, hogy ne kavarjon be.

    Én sem látom sok értelmét a RAM tuningnak, nem hoz sokat játékban, nem is ezt mondtam, hanem azt, hogy nézd meg a RAM modulon magán a gyári feszültség értéket, mert ha az jóval magasabb, mint 1,8 V (mint például nálam), akkor már is meg van az oka, hogy miért nem indul a géped. Ugyanez igaz a procidra, és az a legvalószínűbb oka a problémádnak, hogy a CPU nem kap elég feszt.

    Még egyszer: a legfontosabb, hogy a deszkádról tudd meg, miért mutat a BIOS ennyire fals értékeket.

    Most nézem, hogy 6-os szorzó :F Biztos, hogy C2D E8400 a procid? Ha igen, BIOS-ban CPU Multiplier-t állítsd manualra, és fel 9-re a szorzót.

    [ Szerkesztve ]

    https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

Új hozzászólás Aktív témák