Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    válasz nappa #30106 üzenetére

    Üdv!
    A polírozást úgy tudom, együtt szokták elvégezni a hűtővel. Leszedik róla a hűtő pasztát (a processzorról és a hűtő talpáról egyaránt) és tesznek rá polír pasztát. Ne kérdezd, milyet, nem tudom sajna...a lényeg, hogy a kettőt csiszolják össze, mivel a proci keményebb anyagból van, így a hűtő fog kopni (azok anyaga réz vagy alu általában). A hőátadás hatékonysága azért növekszik ilyen esetben, mert a hűtő paszta rosszabb hővezető, mint a közvetlenül érintkező felület. Javulást lehet akkor elérni csiszolás nélkül is, ha veszel jobb minőségű pasztát, itt az aprón is árulnak néha és összerakásnál kicsit kísérletezel:lehelet vékonyan lekened a felülteket, aztán ráteszed a rögzítést: ekkor mozgasd meg kicsit. lehet kicsit forgatni, amennyire engedi, ésszel persze:), vagy előre hátra, lényeg hogy mozogjon. Aztán próbáld meg levenni a hűtőt: minél nehezebben megy annál jobb. Levételkor törekedj arra, hogy elfelé távolítsd egymástól a kettőt, ha jól sikerült a mozdulat, akkor néhány helyen szinte semmi paszta nem maradt a felületeken, máshol meg szemmel láthatóan vastagabb a pasztaréteg. Ha így van, akkor sokat javíthat a csiszolás, de elég biztos kéz kell hozzá és türelem is. A hűtőt teszed le, rá teszed a procit és körkörös mozdulatokkal dörzsölöd össze a kettőt, érdemes a csiszoló pasztát cserélni. Valamikor csináltam, de én is kaptam a pasztát, nem tudom az adatait.
    Lényeg: lehető legkevesebb hűtő pasztát használni, ha össze csiszolod, akkor javíthatsz a hőátadáson, de nem fog lejegesedni a procid utána:) Viszont sokat nyom a lattba a proc hűtésnél, ha becsövezed a Pc-d és a hűtő ventillátorod a külső levegőt szívja a processzorra, nem a benti meleg levegőt küldöd rá!
    Akár 10 fokot is lejjebb megy csak ettől.
    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák