Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz BB9000 #738 üzenetére

    " Bármilyen túlfeszvédő elosztó kizárólag a villámcsapás másodlagos hatását képes kivédeni."

    Nyilván arra gondoltam én is. :) Azért ne a szakértőt kárhoztassuk, hogy én nem megfelelő kifejezést használtam.

    Nem vagyok villamossági szakember, bár gondolom, ez nyilvánvaló. A hasznos olvasmányt köszönöm! Végig fogom olvasni. :K

    Viszont ezek alapján tényleg teljesen mindegy, hogy melyik elosztót vásárolom meg a kettő közül. Marad a fekete, mert fehéret már nem szeretnék.


    Egyébként mi ez a "mánia", hogy miközben az otthoni "home cinema, home audio" berendezések már "ezer éve" szürke, vagy fekete színűek, ahogyan minden részegységük, kábelük is, az elosztók zöme még mindig csak fehér színben kapható!? :F

    Ráadásul régi, telefon csatlakozókkal szerelik az elosztókat... Az ugyan kinek kell?

    Jó, tudom... irodákba. De akkor legalább az otthoni, "consumer" vonalon legyen, koax, RJ45, USB csati a fekete színű elosztókon.

    Nálam számít. Közel 20 éve bámulom a tévém mellett a hófehér Belkin elosztót. (Abban természetesen minden eszköz kábele fekete.)

    Elrejteni nem lehet, olyan a tévé és a lakás elrendezése... a fehér szinte "világít". Magára vonzza a tekintetet. Fekete lenne ideális.

    (Amúgy az otthoni felhasználásra szánt UPS-eket is ilyen elavult gondolkodásmóddal építik. Már ami a csatlakozók típusát illeti...)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák