Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Hieronymus #56870 üzenetére

    "Ennyire nem gyors a terjedés."

    Jelenleg az adott helyen ez a tapasztalat. Nehéz vele vitatkozni. Abból meg kb az jön ki amit leírtam. Persze exponenciális görbe, meg 100% sosincs de az.

    "A legjobb esetben is csak őszre érjük el a a teljes átfertőződést."

    Teljes átfertözödöttség nincs de gondolom úgy írtad mint én azalapján meg ha nincs vmi csúnya csoda akkor de. Ez azt jelenti február végére totálisan visszaesik a fertőzések száma nem lesz kit megfertözzön, márc végére pedig vége. Január 5-15.én indult február végére lefutott. Elképesztő sebesség de okoskodásomból ez jön ki. Márc végére max napi pár fertőzöttet várok.
    Persze ha ezt a szart egymás után 2-3-4-5* el lehet kapni akkor iszonyatosan megszívtuk. Az ősz úgy jöhet max képbe, hogy akkor újra felbukkan és ha tud 2*ra fertőzni akkor fog. Ez utobbinak reális esélye van. :W
    Reménykedjünk, hogy nyár végén már lehet szúrni az omikron oltást.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Hieronymus #56870 üzenetére

    "Két hete napi szinten a körzet átlag ~1% tünetes omikronos. Ha feltesszük, hogy a 70% tünetmentes vagy kicsit töünetes vagy nem érdekli.... akkor ~3hét alatt átfut a lakosság 100%án."

    Ennyire nem gyors a terjedés. A legjobb esetben is csak őszre érjük el a a teljes átfertőződést.

    ezt hogy számoltad ki? piszok gyorsnak tűnik a terjedés, sűrűbben lakott részeken most "mindenki" covidos. a tünetmentesek aránya szerintem alacsonyabb, mint 70%, eléggé megmutatja magát ez cucc azért minden ismerősömnél, viszont statisztikába nagyon sokan nem kerülnek bele, akár 70%-nyi sem.

    kizárt, hogy ezzel őszig el lehetne focizni, nyárig sem.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák