Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • radi8tor

    MODERÁTOR

    válasz BlackV #30087 üzenetére

    Nekem attól áll égnek a hajam, hogy emberek - tömegesen - bemondásra állnak sorba a 3. shotért, valaki már a 4. tervezi előre.
    Kórház igazgatók bíztatják az embereket 3. shot felvételére bármilyen laborvizsgálat nélkül.
    Nonszensz.

    ⭐ Stella

  • emvy

    nagyúr

    válasz BlackV #30087 üzenetére

    Szerintem erdekes. A biztonsagi oves peldad nem igazan relevans, szerintem.

    Pl. a Sino halalozas elleni vedelmet pesszimistan talan meg lehet becsulni ezekbol az adatokbol. (Illetve az also limitet lehet becsulni.)

    Back-of-the-napkin:
    - marcius vegeig kb. 450e embert oltottak be duplan Sinopharmmal, ennek nagyresze idos
    - kb. 1.3M embert oltottak be duplan osszesen
    - osszesen 158 duplan oltott ember halt meg
    - osszesen 36 Sinopharmmal duplan oltott ember halt meg
    - innentol a jarvany vegeig meg meghalt 10000 ember, ebbol definicioszeruen legalabb 9850 oltatlan, azaz a halottak maximum 1.5%-a volt duplan oltott, pedig a felnott nepesseg 16%-a volt duplan oltott
    - ugyanigy: a 10000 meghalt emberbol maximum 36 Sinopharmos, azaz a halottak maximum 0.36%-a volt duplan oltott Sinos, pedig a felnott nepesseg 5.8%-a volt Sinos

    Az oltottak eleve a serulekenyebb demografiahoz tartoznak, tehat valoszinuleg nem lovunk nagyon melle, ha azt mondjuk, hogy a Sino legalabb 90%-ban ved a halalozas ellen. Ez a szam egyreszt pesszimistabb, mint a valosag, mivel idoseket oltottak vele, masreszt optimistabb, mert az idosek kevesbe jarnak tarsasagba. Erre nehez kontrollalni, nyilvan.

    Szoval a 'Sinopharmosok 1/3-a nem vedett' allitas nem teljesen stimmel, igy ranezesre.

    Persze ez nem biztos, mert ahogy mondod, tobb adat kellene, de esztimalni ezekbol is lehet.

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák