Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz ArchElf #6681 üzenetére

    Ez a kérdés elég összetett, az igazat meg ki tudja? Az is lehet, hogy nem volt semmi, az is lehet, hogy igen.

    Azt feltételezni, hogy az univerzumban csak nekünk sikerült "civilizált" létre emelkednünk, meglehetősen arrogáns és korlátolt gondolat.

    Csak a mi csillagrendszerünkben (ami valójában egy porszem hátán egy atom - méretű valami a kozmoszhoz képest - ahol az űr mondjuk a Góbi-sivatag) legkevesebb ~50 000 Föld-típusú bolygó van. De ha nem hiszünk a tudósoknak, mert mondjuk nagyságrendeket tévedhetnek, legyen csak 500 ez a szám. És ez csak a mi csillagrendszerünk - és még nem is feltételeztük, hogy a szén-alapú életformákon kívül más is lehet.

    Mindenesetre a Földön található sokezer éves gyak. leszállópályák, meg x ezer éves indián faragványok, amin pl. egy fickó egy rakétán ül és karokat húzogat - elég érdekesek, valljuk be. Vagy a még régebbi barlangrajzok szkafanderekkel (amik a világ számos pontján szintén felbukkannak - pl. mexikói őslakosok). Vagy a piramisok építése. Vagy a bibliai csodák; amik megint csak lehetnek szimpla kitalációk, űrhajók / egyéb siklók (lángoló égi szekér, stb.), de akár valóban Isten csodái is. Stb. stb.
    Vagy ha nem idegenek voltak, akár lehettünk mi magunk is egy párhuzamos síkről vagy egy másik idősíkról.
    Az ember a létezés princípiumának csak a felszínét karcolgatja.

    Ha vannak is bizonyítékok, a kormányok miért próbálják a terítő alá söpörni? Mert a tudatlan ember irányítható ember. Persze egy kis kapaszkodót hagyni kell, így megvan a szabadság illúziója. Ez már 1000 évvel ezelőtt is így volt, naívság lenne azt hinni, hogy bármi is változott - csak a kontroll formája, semmi más.

    Ha voltak is idegenek, miért hagyják? Ha tényleg voltak, nem tudhatod. Lehet, hogy elegük lett ebből a helyből ( / megunták) és magára hagyták. Az is lehet, hogy egyéb fontosabb dolgaik akadtak. Az is lehet, hogy csak egy időre hagyták magára és visszanéznek még, hogy meglássák, mivé lett az emberiség. De az is lehet, hogy titkon köztünk járnak. Bizonyítsd be, hogy nem így van / így van.

    Én mindenesetre úgy vagyok vele, hogy abszolút nyitott maradok - és biztosra veszem, hogy a világ sokkal többől áll, mint amit a média nyomat, amit könyvekben olvasok, vagy amit az 5(+1) érzékemmel felfogni képes vagyok - és hogy nem vagyunk egyedül.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Góliát

    senior tag

    válasz ArchElf #6681 üzenetére

    Egy szóval le tudom írni, hogy miért cselekednek, így: kötelességük :)

    Becsület-Tisztesség-Szeretet

Új hozzászólás Aktív témák