Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mi5i

    aktív tag

    Sziasztok,

    Segítséget szeretnék kérni, keresgettem a fórumon, de eddig nem sok sikerrel. :O
    Nekem is sikerült beszereznem update-ként egy ilyen routert. Úgy 3 hete ment, se fagyás se semmi gond nem volt, szépen ment minden, miután beállítgattam.
    Ma került hozzám egy hálózatos nyomtató, azt is teszteltem, nyomtattam is vele két oldalt hálózatban.
    Nyomtatót a helyére tettem, mindent bedugtam végre, hogy kész vagyok, erre nincs net.
    Mondom hátha digi rosszalkodik. Nem, routert megkerülve simán, van internet.
    Mikor router régi felállásban bekötögetve, kissé narancsos a lan csatlakozó led a gépnél, de 3 különböző kábellel is, tehát ez talán kizárható.
    Ledek: sys stb, rendesen teszik a dolgukat a leírásnak megfelelően.
    Pingelni nem tudom a routert, valamint a 192.168.1.1 sem jön be böngészőben. Át nem volt állítva, ma is még jártam az admin menüben.
    Reset nem segített rajta, próbáltam 5nél több másodpercre is..

    Mintha LAN portok rosszalkodnának, vagy én nem tudom mi lehet. :F
    Laptoppal ugyanez a helyzet, tehát egy-kettőre meghülyült driver sem jön szóba.

    Esetleg valami ötlet? Tapasztalat?

    [ Szerkesztve ]

  • Mi5i

    aktív tag

    válasz Mi5i #13304 üzenetére

    Solved! - Áram alatti resetet nem próbáltam, az segített :DDD
    Köszi, aki elolvasott!

  • Mi5i

    aktív tag

    Sziasztok,

    Van egy jó ideje nekem is egy 1043nd routerem, és most gyűjtöttem rá lelki erőt, hogy lecseréljem a gyári firmware-t.
    openwrt vargalex lett az első jelölt az itt elhangzottak miatt is. De. Tegnap óta szenvedek vele, íme a felállás és a történtek:
    - a router 1.7-es verziójú (ahogy látom újabbakkal nyomják sokan, ez lehet gond? )
    - digi pppoe 40/20 net

    - Feltettem a legutolsó 1.1.7-es firm-et, net nem oké, pár pillanat után "elfogyott". Próbáltam egy 1.02 körüli build-et, amit meg sikerült neten találnom, picit jobb volt, de végül mégsem.
    - Vissza 1.1.7-es, majd rákerestem, ami engem is érintett: PAP authentication failed és társai log-ban. AUTH részt a script-ben kitöröltem, azóta már pár másodpercnél tovább bírja, de még mindig szakadozik.
    - option pppd_options 'debug' - sor behelyezve.
    - LCP echo hibaküszöb 15-re és LCP Echo időtartam 1-re állítva, ugyanez a helyzet.
    - Próbáltam még, hogy LAN1 legyen a WAN, és WAN a LAN1 cserét, de ugyanaz megint.
    - Valamint, fix ip-t adni a gépnek, de semmi változás.

    Pár perc és nincs net. Látszólag viszont minden rendben, hálózat ikon rendesen aktív, router-en a ledek is, tehát fizikai kapcsolat is oké. Net simán csak gépre kötve megy gond nélkül, illetve úgy 1-2 éve ment gyárival firmware-el is rendesen.
    És még, ami poén: Wireless belőve, telefonommal ma is 2 óra skype gond nélkül megvolt, valamint látszik is státuszban Luci-ban, hogy mióta aktív. Ezzel tehát - ennyi idő alatt - semmi gond, amit viszont a gyári dobált el néha, de elsődleges fontosságú természetesen a gép lenne ugye. Local Area Connection disable majd enable ismét ad néhány perc internetet :) nem értem tehát..

    Ha van még valami ötletetek esetleg, amit kihagytam, akkor azt megköszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Mi5i

    aktív tag

    válasz Mi5i #38710 üzenetére

    *update: megjavulni látszik a dolog, magam sem tudom mitől.
    Visszakerült a gyári fw-t, majd abból a legújabbat. Használtam pár órát, semmi gond nem volt vele. (Közben volt gépnek restart, lehet ennyi volt a baja...)
    Aztán ismételten fel az openwrt és lássak csodát, azóta megy minden szépen. Kopkopp :)

  • Mi5i

    aktív tag

    Sziasztok,

    Segítséget szeretnék kérni, nem értem ezt a mount dolgot. Firmware: 1.1.7.
    Első körben sikerült berepülnöm swap+maradék ext4 megoldással a külső 80GB-os hdd-t.

    Majd, telepíteni szerettem volna még 1-2 csomagot, lighttpd stb. de nincs elég hely, ezért szerettem volna bővíteni a lehetőségeket. Ismét a 8081-es porton található tool-hoz nyúltam, hogy csapja akkor 3 felé a hdd-t, pivot/overlay-es megoldással, de az alábbi a helyzet és semmit nem enged módosítani, még a pipát sem ha kiveszem, pedig korábban ez is működött:

    A partíciók elkészülnek, csak épp marhára nem úgy, ahogy jó lenne. /mnt-be bekerül az 512-es, hozzáadni pedig szintúgy nem engedi a maradék helyet.
    Ha átírnám, hogy 512-es ne /mnt legyen, akkor mentés/alkalmazás után homokórázás után visszaáll minden beállítás a képen láthatóra. Bármit is csinálok..

    Ötlet esetleg? Megköszönném, mert extroot nélkül semmi tér nincs sajnos fejlődni webszerveres irányba :(
    Köszönöm ha van!

    [ Szerkesztve ]

  • Mi5i

    aktív tag

    válasz Milli82 #38891 üzenetére

    Szia, köszi, overlay tele van sajnos igen. Beállításokat akkor elmentem, meg file-okat, aztán nyomok egy resetet. Hátha.
    Viszont ezt a "nézd meg milyen csomagokra nincs szükséged" részt nem értem, azt olvastam, mivel firmware-ben vannak, nem lehetséges törölni, azzal csak nő a foglalt terület, ha törölni szeretnék.
    Más, külső csomag, amit én tettem fel, az csak a lighttpd egyelőre. De az kell, ezért van az egész mizériám :)

Új hozzászólás Aktív témák