Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ÖregSammy

    csendes tag

    Sziasztok,

    Két kérdésem lenne, mivel behalt a routerem, de csak az egyik TP-Linkkel kapcsolatos.

    1. Új routernek a TL-WR1043ND-t vagy a TL-WDR4300-at néztem ki, custom ROM-mal természetesen. Van valakinek tapasztalata, hogy mennyivel tud többet az utóbbi torrent klienssel? Megéri a 2x-es árat az erősebb HW? Az utóbbira felmegy a "ready to use" Vargalex verzió?

    2. A régi routerem egy Vigor 2200 VG, ami annó nem volt olcsó. Láttatok már olyat, hogy a kövekezőképpen lesz "használhatatlan egy router":
    Végül is minden működik rajta, kivéve egyik reggel (bekapcsolás után) az Android Market/Play Store-ból nem lehet programokat feltölteni és frissíteni többet, mert beragad a letöltés elkezdésekor. (A problémáról bővebben). Másoknál (itthon és külföldön) a linken vázolt megoldások segítettek, nálam semmi. Telefon és netkapcsolat mint hibaforrás kizárva: telefonon megy máshol illetve másik routerrel helyettesítve a 2200VG-t is minden ok.
    A routeren minden más tökéletesen működik! Legfrissebb gyári FW van rajta, s nem lett módosítva beállítás a hibajelenség beállta előtt. Factory reset illeve a FW újratelepítése sem segített, tehát szűz gyári beállításokkal sem megy azóta sem.

    Tapasztaltatok már ilyet, hogy "csak ennyi a baja"? így már kvázi kuka, még ha nem is féltégla. Próbálom a jó oldalát nézni, már régebben szeretnék egy okosított routert. :)

    Thx.

    [ Szerkesztve ]

  • ÖregSammy

    csendes tag

    válasz vargalex #29586 üzenetére

    Szia,

    Köszi, teljesen jogos észrevétel, valóban nem mindenkinek hoztak gyógyírt a leírt megoldások. Alaposan megnézted az oldalt! :)
    Akik ezzel szenvedtek, a legtöbbjüknek (amiket olvasgattam különböző oldalakon) eleve nem megy a Play Store-ról a letöltés első pillanattól. Viszont nekem hosszú ideig ment gond nélkül minden wifi-n keresztül (és természetesen mobil neten is), s hirtelen pont csak az otthoni DrayTek Vigor 2200VG-n akad meg a Play Store a letöltés elkezdésekor és más Androidos telefononnal is ugyanez a helyzet a nevezett routeren már pár napja. Második napja tesztelés céljára egy kölcsön router van nálam, azon megy gond nélkül a Play Store letöltés is, nem ragad be.

    Semmi ötlet senkinél sem? Nem is értem, hogy lehet ilyen állapot: minden más megy rajta gond nélkül, csak ez halt be hirtelen. Úgy gondolom, a Factry Reset-tel és a FW újratöltésével kimerítettem a lehetséges megoldásokat a router-rel, de ha bárkinek bármilyen egyéb ötlete van, örömmel megpróbálom és megosztom az eredményt.

    Ha senkinek nincs ötlete hogy történhetett ez, s egyéb megoldási javaslat sincs, akkor is legalább megmarad a fórumon, mint lehetséges misztikum. :)

  • ÖregSammy

    csendes tag

    válasz energiezolee #29589 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a remélem nemcsak számomra értékes választ! Impresszív, hogy gond nélkül megy egyszerre a 4300-ason a torrent le- és feltöltés, sőt, nem is túlságosan lassul le az USB HDD másolás sem a háttérben.
    A leírtak alapján illetve a Dual Band miatt a 4300-as mellé dőlt a mérleg, úgy érzem, időtállóbb az erősebb HW miatt is, az egyetlen negatívuma pedig, hogy 6-7e forinttal drágább, mint a 64MB-os 1043ND.
    Még van 1-1 kérdésem, de azt a tesztedre válaszolva küldöm a másik fórumon.

  • ÖregSammy

    csendes tag

    Hi!

    Itt úgy látom nagyobb a pörgés, mint a 4900-es topic-ban.. :)

    WDR4900-assal van valakinek tapasztalata Poli27 Builddel? Azt készülök venni.
    Sokkal gyorsabb mint a WDR4300?
    Pl. a 4300-ason nem megy gyorsabban az USB-re kötött meghajtónál a másolás 12-14 MB/s-nél.
    Az OpenWRT oldalon lévő SoC benchmark értékek a 4900-esnél gyakorlatilag a duplája a 4300-ashoz képest:
    http://wiki.openwrt.org/inbox/benchmark.openssl

    A gyakorlatban is megéri a 35-40%-os anyagi többletet?

    Ha jól tudom ebben már 16MB a Flash, így elvileg NTFS support és minden egyéb finomság is beleférne nem?
    A 4900-esre fordított Poli27 Build-ben minden benne van, ami Vargalex Build-ben kihasználva a nagyobb flasht? Még csak Vargalex Buildet használtam eddig...

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák