Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skilly

    aktív tag

    Sziasztok!
    Egy kisebb problemaval fordulok hozzatok. Nekem is van egy ilyen routerem mar lassan 2 eve. Nem is volt vele problemam, amig nem csapott be a villam abba a tarsashazba ahol lakom. Azota nem mukodik a WAN port a routeren, eloszor azt hittem hogy kuka. Vettem egy ugyan ilyen vadonat uj routert!!!! es azzal se megy a WAN port. Tehat a kiszolgalomnal lehet a baj, az az nem teszi tartomanyba... hogy miert nem tudom, erre nem tudtak nekem ertelmes valaszt adni, mondtak hogy a modembol kijon a net.
    Hogy ezt a hibat kikuszoboljem betettem egy TP-Link switchet, most o kapja a modembol a netet kozvetlen es o adja tovabb a router fele. Igy sikerult megoldani van net LAN-on, de hogy a Wi-fi tokeletesen mukodjon ki kellett kapcsolnom a DHCP-t a routeren. Okes, ez is megvolt a laptopon is van net, viszont most jon a nagy meglepetes szamomra. Az okostelefonom nem kap IP-t igy... es nem tudom hasznalni.
    Ilyenkor mi a teendo? Esetleg milyen beallitast hasznaljak? Mit javasoltok mit tegyek?
    Elore is koszonom.
    Udv Skilly

    [ Szerkesztve ]

    HyperX

  • Skilly

    aktív tag

    Szia Alex!

    Igen, ha kikapcsolom a routeren a DHCP-t akkor persze hogy nem oszt ki ip-t. :) Vagyis en igy voltam vele eddig, de most a laptomon is kap ugyan ugy ip-t es a net is megy rajta szepen. Egyedul az okostelomon nem akar menni.
    A szolgaltatom amugy UPC.
    Tehát a switchbol megy a routerbe ami szetosztja a netet es ip-t is kap a laptop.
    Meg mindig tanacstalan vagyok, hogy milyen beallitast kell alkalmaznom.

    Üdv Skilly

    HyperX

Új hozzászólás Aktív témák