Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LetoAtreides

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #32175 üzenetére

    Szia!

    Koszi a valaszokat. Az FTP-t sikerult reszben megoldanom.
    Felvettem egy uj user-t, beallitottam, hogy az a konyvtar legyen a home konyvtara, ami szeretnem, hogy belepjen az FTP-n. Meg annyit kellett csinalnom, hogy a vsftpd.users fajlba beleirtam, hogy az uj user is tenylegesen kapcsolodhasson. (Meg jo, hogy van egy kis tapasztalatom a VI-al kapcsolatban. :D)
    Egy gondom van mar csak, hogy oke, hogy abba a konyvtarba lep be, ami neki a home konyvtara, viszont ugyanugy vissza tud lepni a sima /mnt konyvtarba. Ezt hogyan tudom megakadalyozni?
    A DDNS-el valoszinuleg az a gond, hogy a routerem egy T-Home-os Cisco-s router mogott van. A T-Home-os routeren ki van kapcsolva a wifi, a routernek adtam statikus IP-t a mac cime alapjan, tovabba a router statikus IP cimet (192.168.0.100), amit adtam neki, azt beallitottam a T-Home-os routeren DMZ-be. Port nincsen forwardolva a T-Home-os routeren, es amik forwardolva vannak a T-Link-es routeren, azok nyitva vannak rendesen, tehat mukodik a DMZ normalisan. Viszont a T-Link-es router azt hiszi, hogy az o wan cime 192.168.0.100, es gondolom ezt is akarja beallitani a no-ip.com-on. Mire kell ilyenkor allitanom, hogy honnan szedje az IP cimet?
    Tovabba irtad, hogy a winyot csak akkor lehet lehuzni, ha leallitottam a routert. Lehet, hogy hulye kerdes lesz, de leallitas alatt azt erted, hogy siman huzzam ki a konnektorbol? :D
    Ismet elore is koszi a valaszokat.

    I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me.

Új hozzászólás Aktív témák