Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz Begi #14285 üzenetére

    10-15 torrent már nem rossz, csak én most a gépről kb. 50-60-at futtatok állandóan, vagy akár többet is.
    WiFi-n már próbáltam a gépről való stream-elést. Csak néha akadozott be 1080p-vel, gondoltam, hogy LAN-on stabilabb lesz a dolog, csak kíváncsi voltam, hogy WiFi-vel mit bír a router. A bekábelezés nem probléma.
    Azt a topik olvasgatása közben már leszűrtem magamnak, hogy a torrent + a HD film stream-elés egy időben nagyon megterhelné a routert, ezért akarnám majd úgy belőni, hogy nap közben háttértár, este mehet róla a filmezés, éjszaka meg amikor senki nem használja mehet a torrent. Akkor van ideje leszedegetni, meg seed-elni is.
    Weben keresztül meg megoldható, hogy bárhonnan tudjam vezérelni a letöltéseket, vagy akár le is állítsam a vinyót, vagy távolról elérjem mondjuk a legfrissebb családi fotókat és ne kelljen folyton ide-oda pakolgatni, csak leszedem róla és kész.

    WD-ből egyszerűbb lesz, ha egy sima USB2.0-ást veszek külső táppal. Aztán szép lassan megtanulom használni a routert.

    NAS lenne az igazi, csak az meg drága. Jelenleg nem fér a keretbe. Most inkább tárhely kell.

    Amúgy már azon is elgondolkoztam, hogy a jelenlegi gépemet alakítom át NAS-HTPC kombóvá. Csak nagyobb vinyók kellenek majd bele. De az is plusz költség, no meg egy jó HTPC ház is elég borsos árú (pölö: Silverstone). A rendszerem már elég alacsony fogyasztású, ettől lejjebb csak egy jobb hatásfokú táppal tudnék menni, meg újabb/kevesebbet fogyasztó vinyókkal. (785G-s Giga lap + Athlon II X2 250 proci + 2 Giga 800 Mhz DDRII RAM + két DVD író + 3 vinyó bent és egy kint. A fogyasztása így 80-90 W átlagban, amikor csak töltöget a gép, vagy netezek, monitor nélkül)

    A tapasztalatokat és az infót köszi! Így már elég jól tudom mire képes ez a kis rendszer. :)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák