Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz huliganboy #36720 üzenetére

    Szia!

    A teljes ráfordított idő nyilván jóval hosszabb lett, mint ami ténylegesen szükséges hozzá. Ez több dolog miatt is így van:

    1. Nincs hőlégfúvóm (ezért is látszik a képeken, hogy nem túl szépek a kiszedett alkatrészek), így forrasztóval tudtam csak kiszedni a flash-t, amit (illetve a helyét a boardon) nyilván tisztítani is kellett, ami idő.
    2. Első nekifutásra a flash IC-t nem akartam a rossz routerről kiforrasztani, így csak összekötöttem a megfelelő lábakat. De így a VCC-n keresztül visszatáplálta a routert, így mindkettő szeretett volna elindulni, ami nem sikerült nekik. :)
    3. A család miatt csak 22:30 után tudtam vele foglalkozni (amikor volt kedvem), így kicsit fáradt is voltam.

    De a tényleges szükséges idő (a buktatók után ráfordított, tehát egy következő eszköznél nagyjából ennyi lenne) kb. 1-2 óra. Ez magában foglalja:

    - flash IC kiforrasztás
    - flash IC lábainak és helyének takarítása
    - vezetékek beforrasztása a működő routerre
    - vezetékek ráforrasztása a rossz flash-ra
    - flash tartalmának összeállítása (MAC, PIN csere)
    - flash írása
    - vezetékek leforrasztása a board-ról és a flash-ről is
    - flash IC visszaforrasztása

    Persze az is hozzátartozik, hogy nem vagyok egy forrasztóművész.

    (36724) hhx: szoftveresen ennél jobban nem lehet tönkretenni. Szerencsére OpenWrt alól még ennyire sem, mert ott sem a bootloader, sem az ART partíció nem írható (persze saját build-el megoldható ez is). Többek között ezért sem szeretem a DD-Wrt-t, mert ott, mint a fenti eset is mutatja, igen.

    [ Szerkesztve ]

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák