Új hozzászólás Aktív témák

  • Petya.51

    csendes tag

    Tiszteletem mindenkinek!

    Van 1 idősebb szomszédom, akinek nincs nete otthon, mivel olyan keveset netezik, hogy bőven elég neki az, ha a melóhelyén felmegy a hálóra. Mostanában viszont kiment a gyereke külföldre, és szinte naponta ír nekik. Emiatt szeretné a leveleket hétvégén is olvasni. Mivel jóban vagyunk, megadtam neki a jelszót, hogy feljöhessen a wifi routeremre . Persze megegyeztünk abban, hogy csak a mailek miatt, egyéb hálózatot terhelő folyamatot (pl. file sharing, online filmnézés, stb) nem végez, mert akkor már úgy lenne fair, ha feleznénk a havi előfizetési díjat. Ebbe bele is ment. Mostanában viszont azt veszem észre, hogy mintha lassabb lenne a netem esténként.

    Hallottam, hogy céges környezetben van 1 Webalizer nevű program, amivel lehet netes statisztikákat csinálni. De gondolom ahhoz kell web szerver, meg hasonlók. Megoldható valahogyan home környezetben valami hasonló? Vagy esetleg be lehet állítani úgy a routert, hogy 1 log fileban eltárolja a látogatott oldalakat 5-7 napig? Így meg tudnám nézni, hogy a szomszéd tényleg arra használja-e a netemet, amiben megegyeztünk.

Új hozzászólás Aktív témák