Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz tzol #2355 üzenetére

    Senki nem mondta, hogy az antenna erősíti a jelet. Csupán azt próbáltam szemléltetni, hogy nem mindegy, hogy a lánc melyik részén nézzük a kisugrzott rádiós teljesítményt. Ha a Tplink a specifikációban 20dBm-et adott meg, az antennának viszont 2dB a nyeresége, akkor az antenna előtti kimeneten nem jelenik meg 20dBm, csak 18. Máskülönben az antenna nyereségével együtt túllépéné az EIRP limitet. Ha így van, és az erősítő 22dBm-et tud, és meg tudom hekkelni a power detectort, hogy kevesebbnek érzékelje a kimenő jelet, akkor el tudom érni, hogy mind a 22dBm-et kitolja a mostani - vélhetően 18dBm - helyett.

    A másik, hogy az erősítőben (legalább is abban amit a 3600-on használnak), van power detector, ami az antennakimenet előtt (de már az erősítő után) egy visszacsatoláson keresztül méri a feszültséget, és ez alapján szabályozza az erősítést. Minnél nagyobb a feszültség, annál nagyobb powert enged, de max 22dBm-et. Az ellenállást ebből a visszacsatolásból szándékoztam kisebbre cserélni, így az erősítő a megfelelő (egyébként 0,8 és 1V közötti szinten) feszültségszinten nagyobb erősítést csinál, mert azt hiszi, hogy még nem érte el a maximumot. Tehát az ellenállás nem a kimenő rádiós jel útjába kerülne, hanem a visszacsatolást terveztem ilyen módon úgy elhangolni, hogy kevesebb legyen az erősítő által érzékelt jel, így nagyobb erősítésre kényszerüljön. A dokumentáció alapján ez nem chipen belül történik

    Egyébként erről van szó:

    http://www.skyworksinc.com/uploads/documents/SE5005L_202446B.pdf

    Ha megnézted a NYÁK-ról készült fotókkal együtt (openwrt-n van egy pár), akkor örömmel várom az észrevételeidet, hogy mi módon lehetne ezt kivitelezni, ha ugyan ki lehet. MOndjuk első körben nem ártana rendesen megmérni magát a készüléket. :)

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák