Új hozzászólás Aktív témák

  • anonym011

    csendes tag

    pár napja én is vettem egy ilyen típusú routert.
    Kapásból feltelepítettem rá a vargalex Openwert-jét mert a torrentezés miatt vettem ezt a típust.Adott hozzá egy Toshiba 500 Gb-os HDD.
    A beállítások nagy része megtörtént és mondhatni működik is, de mégis van pár dolog ami nem tetszik:

    Ha a laptopomról akarok a HDD re kimásolni fájlokat wifin keresztül, a max. sebesség 1 - 1,2 Mb/s.
    a HDD formázása megtörtént ext4-re.
    A laptopom: fujitsu siemens amilo li3710. Régi darab netán ez okozhatja a problémát?
    Van egy új, de nem csúcskategóriás Lenovo G570-es laptom, erről kb. 2 Mb/s-et tud
    Openwrt felületén a vezeték nélküli részen csak a 2,4 Ghz-es rádión van jel, az 5 Ghz-n semmi sincsen, illetve a routeren sem villog a jel, hogy ott forgalom lenne.
    Így néz ki: http://imagerz.com/QE5OWUtvAwMCU15LRQVR
    Internet sebességem 1,2 Mb/s amivel stabilan tudok HDD-re tölteni.
    Nézegettem neten USB wifi stickeket, amikhez már írva van a 2,4-5 Ghz tartomány. Egy ilyen megoldaná a problémát?

    A másik probléma az, hogy gondol egyet és a gépen bontja a kapcsolatot és az istennek se tudok újracsatlakozni. Ha viszont visszaviszem abba a helységbe ahol a router szórja a jelet automatikusan visszajön egy idő után. ( 2-3 méterről van szó).
    Ez is a laptopban számlájára írható?

Új hozzászólás Aktív témák