Új hozzászólás Aktív témák

  • direwolf

    őstag

    Nem tudom ki mennyire szokta használni a WOL-t, azért megosztom a tapasztalataimat:
    megboldogult d-link routerem tudta a broadcast UDP/TCP csomagokat LAN-ra továbbítani. Ez úgy néz ki, hogy a WAN felől érkező csomagot a LAN 255-ös végű IP-jére kell továbbítani, ezzel eljut az adott csomag az összes géphez. Ez azért hasznos, mert egy S5(vagy G2, alias soft-off, értsd: oprendszerből leállított) állapotban lévő szgépet spéci UDP csomaggal fel lehet éleszteni, ha az alaplap és a hálózati interface támogatja ezt a funkciot (Wake On LAN, röviden WOL)
    A gond, hogy egy kikapcsolt gépnek nincs kiosztott IP-je, így nem lehet tudni hova kell továbbítani a csomagot. Erre jó a broadcast. Na a TP-Link ilyent sajnos nem támogat, ha megpróbálok 255 végű IP-t megadni, kiírja, hogy adjak valid címet :( Írtam levelet supportnak, hogy jó lenne ha... de azt a választ kaptam, hogy sajnálják, ezt nem támogatja ez a tipus :((
    Találtam viszont egy félmegoldást! Az újabb firmwarekben van ARP alapján MAC - IP összerendelési lehetőség. Ha ezzel állítok be a feléleszteni kívánt gép MAC addresséhez fix IP-t, akkor a 9-es UPD portot (WOL packet) erre forwardolva szépen feléled a gép :))
    A szépséghiba, hogy csak egy gép IP-jét lehet így megadni, de a semminél ez is több. :U

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    "I've seen things you people wouldn't believe"

Új hozzászólás Aktív témák