Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • walaky

    csendes tag

    Kedves minden eddigi felhasználó és hozzászóló!

    Mondcsak, amikor bementél a boltba hányan áltak előtted? és mögötted, a melletted levő még 2 sorban?

    Te tudod, hogy az eladó, aki állítólag lópofa és nem volt kedves veled az előtte hány olyan embert szolgált ki, mint te?

    És azt, hogy ha kibontja utána már ki veszi meg? Leragaszthatja az igaz, de
    legyen csak rajta 1 ujjlenyomat, te megvennéd?

    És szerinted hol próbálta volna ki? Mit mutatott volna a monitor? A nagy semmit?

    Érdekes én kb. 2 éve járok oda vásárolni, mindig nagyon kedvesek voltak, mind elöl a srácok, mind hátul a szervizesek. Az hogy a garanciális csere 2 hét után nem működik arról nem ők tehetnek, hanem a fogyasztóvédelmi törvény módosítása miatt van. Ráadásul ha olyan a termék, azt talán tovább is kell vinniük, nem gondolod. Ők számítógép szerviz, nem monitor és egyéb más. Profi átvevőhely nem egyenlő profis cucc javításával, az megy Pestre.

    Az a sok ember, aki ott bent dolgozilk nap, mint nap még Karácsonykor is nyitva volt, sőt még Szilveszter napján is azért, hogy az ilyen tuskókat, mint te kiszolgálják. Pedig nekik is van családjuk, amikor megjön az áru, bepakolják, hogy ne kelljen sokat várni az ügyfélnek, néha még túlóráznak is.

    Én tutira nem dolgoznék náluk, mert kívülről látva mekkora hajtás van ott, tudom hogy mit lehet tőlük elvárni és mit nem.
    A főnököt kell hivatni. Én már párszor hallottam, ahogy az ügyfelek előtt eligazítja a dolgozóit, ha igaza van, ha nem.

    Egyáltalán nem kellene szidni a TP-Comp Kft-t, Pécs Garai u. 31. hiszen nagyon korrekt cég, messze menőkig a dolgozók is és a főnök is az ügyfelekért vannak. Mindent megtesznek, hogy kiszolgálják a pult másik felén állót, és a különleges kívánalmaknak eleget tegyenek.

    Egyébként meg ha hátramentél volna a szervizbe és megkértél volna ott valakit, tutira segített volna neked a monitor ügyben.

    A Mistral Computer egy nagy nulla, szar a szerviz és sok minden más is.
    1-2 hét mire megjön az áru, ne pedálozzál már velük, mert akkor te is annyit érsz.

    Legközelebb, mielőtt egy céget nyilvánosan fikázol nézz magadba és a lehetséges jogi következményeket is, mert ha azt elolvasság és kiderül ki vagy úgy beperelhetnek, hogy sokáig fogsz fizetni.

    Ennyit ír egy törzsvásárló, aki ráadásul még csak nem is nagykeres, hanem kiskeres magánszemély. Csak nem olyan tuskó, mint te kishaver.

    Igen, ez van - a számítógépek rejtelmei, de azért ha nem lennének hiányoznának a kis aranyosak.

  • walaky

    csendes tag

    válasz salazol #9 üzenetére

    Helló Salazol!

    Én azért kíváncsi lennék a bolt nevére.
    Csak hogy tudjam semmi rossz végett.

    Igen, ez van - a számítógépek rejtelmei, de azért ha nem lennének hiányoznának a kis aranyosak.

  • walaky

    csendes tag

    válasz Avicularia #10 üzenetére

    Valószínűleg sok van, mert már évek óta ott vásárolok és nagyon korrektek velem, talán mert már ismernek.

    Kedvess több hozzászólásos nem újoncka.

    Igen, ez van - a számítógépek rejtelmei, de azért ha nem lennének hiányoznának a kis aranyosak.

  • walaky

    csendes tag

    válasz Szeke #13 üzenetére

    Kedves Szeke!

    Ez a saját nick nevem, nincs másik.
    Évek óta ezt használom, csak még nem szóltam hozzá egyetlen egy topichoz sem, ezért nem láthattál.

    Valóban neked is igazad van abban, hogy lehetőséget biztosítani kellene a kipróbálásra.
    Én ma voltam bent a boltban és rákérdeztem erre az esetre.
    Már tudják a boltban ki volt az a yerico nevű személy, de nem adják ki egyelőre, ők fogják elintézni vele az ügyet.
    Ha bemegy valaki a boltba akkor látni fogja, hogy a forgalmazott házak mindegyike kint van kb. másfél hete a bemutató polcokon. A monitorok is ki fognak kerülni, csak még nem volt erre idő. És üzembe is lesznek helyezve.

    Egyébként a bolt forgalma azt igazolja, hogy nagyon sokan őket választják nem véletlenül, s nem kérik az emberek a kipróbálás lehetőségét.
    Van persze olyan aki ezt kéri, vele közlik, hogy hátul a szervizben kérjen meg valakit és segíteni fog.

    Leteszteltem őket egy barátomat beküldtem aki még soha nem vett náluk semmit. Elöl is mutattak volna neki monitort, de megkérték, mivel sokan voltak a boltban, hogy legyen szíves hátrafáradni és ott segítenek. Mire hátraért, már várták a monitorral.

    Később visszament és már csak pár ember volt elöl, egy másik monitorra is kíváncsi volt, elöl megmutatták neki.

    Csak ennyit akartam mondani.

    Igen, ez van - a számítógépek rejtelmei, de azért ha nem lennének hiányoznának a kis aranyosak.

  • walaky

    csendes tag

    válasz yerico #18 üzenetére

    Akárhogy is fikázod a pécsi TP-Comp céget, az ügyfélkörük nagy része nem tévedhet, szerinted miért jár annyi ember oda?
    Nem csak az árak miatt.

    Lehet hogy neked volt 1-2 rossz tapasztalatod, és másoknak is van, volt, lesz -
    de összességében jó cégről van szó.
    Előfordul, hogy a modor és a hozzáállás éppen akkor nem a legjobb, de hidd el,
    ők azért jók - és nem szeretném tovább ragozni a dolgokat, mert nekem már bizonyítottak.

    A Mistral-nál én többször is vásároltam, egyik barátom vitt vissza gépet a szervizbe. Kb. 30 percet vártunk mire a srác foglalkozni akart velünk. Szinte már belénk magyarázta, hogy nem a gépnek van baja, csak nem tudunk feltelepíteni egy VGA drivert. Jó, akkor megszólalt a haverom, aki informatikus mérnök. Tegyél fel a saját cd-nkről egy 3D Mark-ot és meglátod.
    3D Mark az első teszt után kilépett, bűvölte új driver. a 3. teszt után kilépett.

    Majd próbakártya: hibátlan 3D Mark.

    Ehhez hasonló problémák adódtak már más gépeknél is.

    Igazából én nem szeretem őket, megvallom őszintén. És még soha nem írtam róluk sehol semmilyen rossz véleményt (kivéve a te üzenetedre szóló választ).

    Ha a 3 betűs cégben vannak ilyen betűk SMH más sorrendben, akkor náluk vettem egy 500.000.- Ft-os laptopot 2002-ben. Hazavittem bekapcsoltam, XP-t telepítettem és a HPA-s kijelző elkezdett fehéredni, majd nagy füst a billenytűből és leégett. Pedig még töltőn sem volt.

    Visszavittem, 3 hét és sok telefon után kitalálták, szándékos rongálás, elbuktam a pénzem. Ügyvéd nélküli ráhatással és az addigi sok-sok pénz amit ott hagytamnak köszönhetően vissza adták a pénzemet és elnézést sem kértek, amiért gyengébb minőségű árut sikerült kifognom.

    Őket sem szeretem, ráadásul drágák.

    Ha már Pécs, akkor legyen Komló is Kb. 20 Km.
    Ott van a komlói SHM (most másként írva) ő pofátlanul drága, és eszméletlenül sok gond van vele. Garjegy hiánya, számla csak könyörgés után...

    Szacomsz iroda - igaz, csak megrendelésre hoz árut 1 max 2 napra, de jó minőségűt, és megmutatja, sőt a helyszínre ki is viszi, ha komoly a vásárló, a szerviz este 9-kor is kijár emelt díjjal , de korrekt.

    Tax Computer - barátságos ár, szerviz nincs, árut csak megrendelésre 1-2 nap.

    TF Center Kft - TP Comphoz képest 5-10%-kal drágább. A szerviz minimum 4 nap és jók ugyan, de még nagyon kicsik.

    Ez most burkolt reklámnak is tűnhet, de nem annak készült. Csak éppen némi bemutatásnak, hogy vannak számítástechnikai cégek, gondok mindenhol, de próbálják ellensúlyozni.

    Igen, ez van - a számítógépek rejtelmei, de azért ha nem lennének hiányoznának a kis aranyosak.

  • walaky

    csendes tag

    válasz Szeke #19 üzenetére

    Nem tűntem el, csak van más dolgom is.

    Abit BF7, BE6, TH7, IS7, IC7 eddig a palettám. Soha semmivel nem volt még gondom. kopp-kopp-kopp.

    Jó az Abit.

    De Merc.., Mat..., már nem vennék.

    Igen, ez van - a számítógépek rejtelmei, de azért ha nem lennének hiányoznának a kis aranyosak.

  • walaky

    csendes tag

    válasz gado #29 üzenetére

    Szia Gado!

    Nehezen értelmeztem amit írtál, segíts, hogy fel is tudjam fogni: :)
    Hátul a szervizeseket mondod? vagy kik a jófejek az eladókkal ???

    Hátul ha jól emlékszem, akkor van egy magas, szőke hajú srác ő néha bent, néha kint van. Van egy szemüveges, bajszos, aki mindig kint van a számítógép előtt.
    A szervizben pedig van egy alacsonyabb srác és egy új 40 év körüli kopasz emberke.

    Elöl:
    Fekete hajú bajszos srác, középen duci bajszos, enyhén őszülő idősebb, a másik szélen barnás hajú magas srác ül.

    Te kire gondoltál?



    Igen, ez van - a számítógépek rejtelmei, de azért ha nem lennének hiányoznának a kis aranyosak.

Új hozzászólás Aktív témák