Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wn2tl

    tag

    válasz PredatorZoli #9142 üzenetére

    Igen, nagyon jól érzékeled a dilemmám okát. Igazából elég jól látszik a példámból, hogy amikor nem országspecifikusan gondolkodik az ember, akkor egy "kockázatmentes" papír is mekkora relatív kockázatot rejt magában. Ha nem szakad be a piac megvárom az usa választásokat és utána döntök. Bár szerintem az nem feltétlen törvényszerű, hogy annak bármiféle mozgató ereje lenne. Időm van, egyelőre úgy tűnik minden eszközzel védik a 394-es eurhuf-ot. Kérdés meddig...

  • aAron_

    őstag

    válasz PredatorZoli #9142 üzenetére

    "Szerintem aki kivárja a jövő év elején hogy majd akkor jól át fog ülni a tőzsdére, az magas tőzsdei árakkal fog szembesülni és összességében nem fogja megérni."

    Tehát szerinted PMÁP-ot most is érdemes még eladni és részvényt venni belőle? Vagy félreértem?

    Én még mindig nem gondolom rossz döntésnek novemberben PMÁP felülsúlyozását (35%-ig), hiába nem érte meg egyáltalán. Részvényhozam bőven historikus átlag feletti volt, HUF gyengülés vártnál nagyobb volt. (EUR-ra fedezést talán megoldhattam volna valahogy, ennyit sajnálok. Erre nem találtam megfelelő technikai megoldást. Ha viszont találok, lehet többet is vettem volna, ilyen szempontból nem kár érte.)

    Nem hiszek benne, hogy meg tudjuk jósolni a részvények rövid távú hozamát, hiába találtad most te el. Nem gondolom, hogy amit mondasz, az ne lenne ugyanolyan szakértői becslés, mint amire az itt is népszerű statisztika alapszik, mi szerint kb. 50%-ban nem jön be a piactól eltérő várakozás.

    Lehet a te esetedben nem így van, de az ilyen gondolkodás, pláne ha hot hand fallacy esete is fenn áll, túlzott magabiztossághoz vezethet, ami után jön a kellemetlen kijózanodás.

    Azt sem értem, hogyha ennyire biztos voltál a dolgodban, miért nem változtattál a részvény arányodon? Annyira azért nem voltál biztos mégsem ebben? Vagy csak a tőkeáttétel lett volna nehezen kivitelezhető? Short HUF és long részvény szuper trade lett volna. (Ha jól tudom, 100% részvényben ülsz.)

    Mindezt konstruktív kritikának szánom.

    What is your ikigai?

  • korcsi

    veterán

    válasz PredatorZoli #9142 üzenetére

    "így már korábban is azt mondtam, hogy hozam szempontjából a 2. év a PMÁP-ban gyengébb lesz mint a tőzsdei hozam. Ez végül be is igazolódott, már most látszik hogy így lett. "

    Itt a 2024-es évre gondolsz? a 2025 eleji kamatfizetésekkel bezárólag?

    referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Új hozzászólás Aktív témák