Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogkefe21

    kezdő

    válasz ngaba #5571 üzenetére

    Pont ilyen érzésem van egy ideje. Nem csak a magyarnál, de főleg az amerikainál. Párszor elérik az adósság plafont akkor pár hétig cikkeznek, hogy jaj mi lesz, aztán egyértelmű, hogy megemelik. Kb oda tart a világ, hogy már az a normális, ha 100% fölött van GDP arányos államadósság. Közben a görögöket dicsérik milyen ügyesek, hogy talán 150%-ig lemennek... Érdekes világ lesz, ha majd problémát fog okozni a kamatfizetés is és megszűnik majd az a jóvilág, hogy az állam úgyis fizet. Persze ez odébb van, de kb úgy költekeznek az államok mintha nem számítana.

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz ngaba #5571 üzenetére

    Ha valaki alacsony kockazatu(lenyegeben kockazatmentes) portfoliot akar, akkor a PMAPot mivel kene diverzifikalni? Miert ne lenne jo otlet az all-in? Okes, nyilvan azert, mert legalabb egyfele kockazata van, a forintarfolyam, de igazabol az is megjelenik benne az abbol fakado inflacio formajaban idovel eltolva. Illetve en meg kockazatnak egy masik dolgot latok: adovaltoztatast. Nagyobb szivas lenne, mint a visszavaltasi bunti es jo esellyel konnyebben eladhato a nepnek. Akkor kerdem mashogy: ha valakinek csak minimalis kockazatu forint megtakaritasok jatszanak, akkor van-e barminek ertelme a PMAPon kivul jelenleg? En nem igazan latom, hogy lenne.
    En egyebkent a topicban vallalom az egyetelen ellenkezo szerepet: szerintem nem lesz jovore gyengebb a forint.

    I am having fun staying poor.

  • aAron_

    őstag

    válasz ngaba #5571 üzenetére

    "Néha úgy érzem, hogy túl sok, néha úgy érzem, hogy túl kevés."

    Hát, nem csodálom, ugyan az jelentheti a problémát mindkettőnknél. Egy ilyen, nem piaci alapon működő eszközt nehéz megfelelően kezelni. Bennem is a FOMO most azért jött elő, mert miközben a piaci HUF hozamok nagyon leestek, PMÁP még tartja magát, így a belső értéke emelkedett. Te az 50%-os aránnyal legalább biztos nagyon jól jártál elmúlt 1 évben.

    Szerencsére én inkább rövideket vettem eddig, így még ha a 2033/I-be átsúlyozok részvényből, akkor sem lesz tragikus a duration.

    Amit elrontottam valószínűleg, hogy csak a kötvény rész kb. felét (ez a HUF-ban denominált rész) tettem PMÁP-ba, ez lehetett volna az egész portfólió 1/3-a is, részvények kárára (PMÁP-ot egy mid risk, high return eszköznek sorolom be). Egész portfólióra vetítve ez kb. 15%-ot jelent, most úgy számolok, hogy ezt még 27%-ra tudom növelni.

    Ami zavar, hogy nagyon nehéz kizárni a recency biast, és az alapvető befektetési filozófiámmal szembe mennek az ilyen variálások. De megint csak, PMÁP nem piaci termék, hanem egy anomália.

    HUF gyengülése természetesen várható, ezzel nincs is baj. Ha egy év múlva 400 lesz az EUR, akkor is teljesen rendben van.

    #5573avl: Fenti talán megválaszolja ezeket is.

    #5574Drizzt: Én alapvetően devizamixben értékelem a befektetéseimet, ezen belül pedig az EUR hozam a legfontosabb nekem. Ebből következően 100%-ban kockázatmentes HUF eszköz arány számomra nem jelent kockázatmentességet, nagy része devizakockázat számomra.

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

Új hozzászólás Aktív témák