Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz PredatorZoli #3187 üzenetére

    Szerintem nem arról van szó, hogy "korlátlanul lehet negatív", hanem hogy "ideiglenesen". Aztán persze a gyakorlatban simán lehet az utóbbiból az előbbi. De biztosan nem így lesz eladva a piac felé.

    Hagy legyek kicsit az ördög ügyvédje: 2008 óta hány ilyen addigi normákat felrúgó intézkedést nyelt már le simán a piac? És itt most nem csak Magyarországra gondolok, mint ahogy simán lehet követik majd nyugatabbra is a példánkat, hiszen ez ott is probléma nem csak nálunk. Márpedig ha a money printerhez hasonló "bevett gyakorlat" lesz a veszteséget görgető jegybank, akkor kétlem különösebben izgatná a piacot. Ez lesz az új norma, mint ahogy az is gond nélkül normává tudott válni, hogy visszafizethetetlen adóssághegyeket görgetnek maguk előtt a fejlett országok.

  • aAron_

    őstag

    válasz PredatorZoli #3187 üzenetére

    "Ha korlátlanul lehet negatív, akkor az egész súlytalanná válik"

    De így nem válik hiteltelenné/súlytalanná? Nyilván ez egy skála, de (amennyire értem a monetáris politikát), ez egy durva red flag így is már, amiből hosszú távon következhet az, amit írtam. Hol a határ? Először 3-5 év, aztán 10, aztán 50, végül a végtelen?

    Ráadásul így a monetáris transzmisszió is sérül, a többlet likviditás bent marad a gazdaságban. A jegybank negatív tőkéje a gazdaságban van kint jelenleg, és ott is marad ezek szerint. Ez megint olyan, amit majd magasabb kamattal kell kompenzálni. Vagy tévednék?

    Climate risk and response | McKinsey - ajánlom a full report elolvasását annak, aki szerint csak klíma hiszti van.

    #3220Oppenheimer: "ezt szerintem is meg kell előzni" De meg is előzhető? Mostanában nem foglalkoztam sokat a témával, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy a RCP 8.5 scenario felé haladunk teljes sebességgel. Ebben az esetben a különböző feedback loopok triggerelődnek.

    Pánikolni értelmetlen, mint mindig, de aki okos, az szerintem felkészül a maga lehetőségeihez képest.

    What is your ikigai?

Új hozzászólás Aktív témák