Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz julius666 #2792 üzenetére

    "Utóbbiakon a "kárt" lehet behozza 2031-ig az állam azokon, akik fix kötvény helyett megvették most a PMÁP-ot aztán benne felejtik a pénzüket addig, amíg szükség nincs rá mondjuk ingatlanhoz (nagy átlag)."

    Na de a MÁP+ esetében nem ez történt, hanem az állomány nagy részét a lakosság PMÁP-ra váltotta, viszonylag kevesen ragadtak benne. Nyilván sok a tájékozatlan ember, de itt nem az a lényeg, hogy létszám alapján hányan döntenek így vagy úgy, mert nem egyforma összeget fektetnek be, feltételezem akik többet, azok tájékozottabbak.

    "Ez továbbra is addig igaz, amíg az állam ezt megteheti (nagyobb a beáramlás mint a kiáramlás). Afelől senkinek se legyen kétsége, hogy a szükség nagy úr, a döntéshozóknak pedig nem lesz lelkiismeret-furdalása azzal kapcsolatban, hogy az ilyen íratlan szabályokat felrúgja. Nem egy példa volt erre idehaza, de a sima államkötvények spreadjével szemétkedés is erősen intő jel (kéne, hogy legyen). Szerintem valós kockázatot fut az, aki erre alapoz."

    Hát nem tudom, én is valósnak érzem a kockázatot, de nem azért gondolom, hogy viszonylag alacsony, mert bármiféle lelkiismeret furdalást éreznének, hanem azért, mert ha baj van, akkor szükségük lesz további forrásokra, ha mondjuk megemelnék 20%-ra a visszaváltást, akkor új forrást kevesen fektetnének államkötvénybe. Szerintem legfeljebb 2-3%-ra reális, hogy emelni fogják, ha emelik valamikor, rosszabbra nem számítok, de tény hogy valós kockázat, hogy ezt akármekkorára emelhetik vagy megszűntethetik a visszaváltást.

Új hozzászólás Aktív témák