Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz ddekany #25 üzenetére

    Az időjárási anomáliák, általában regionálisak, egyre gyorsabban, egyre több árut tudnak szállítani a világ bármely pontjáról, bárhova. Az is probléma, hogy egyre többen vagyunk, bár ez hozza magával azt a pozitívumot is, hogy egyre több ember kell, a nagyobb populáció ellátásához is. Én dolgoztam több helyen is baromi nagy raktárakban, ahol még akkor full papíralapú feldolgozás volt és dolgoztam már akkor is, amikor teljesen digitálisan végeztük ugyanezt. És nem hogy kevesebben lettünk volna, hanem még többen is. És dolgoztam olyan multinál, egy gyártó/összeszerelő cégnél, (bérgyártó is) ahol amikor kezdtem, 1999-ben nagyjából 1200 fő volt a fizikai állomány, és ~200 fő képezte a szellemi állományt. Mostanra ez úgy alakult, hogy ~4-500 fő a fizikai részleg és ~650 fő az "irodai részleg". Érdekes módon, most is működik a rendszer, annak ellenére, hogy a szellemi foglalkoztatottak közül sokan csak vannak, grafikonokat kreálnak, statisztikákat gyártanak az "üzifalra", ergo a termelés szempontjából teljesen felesleges munkát végeznek, mivel ezek az adatok bárki számára egy kattintással elérhetőek. De mégis elbírja őket is a "rendszer". Franciában már jó ideje 32-36 órásak a munkahetek a legtöbb helyen, és mégsem magas a munkanélküliségi ráta.

    Más, de ehhez kapcsolódó téma.
    -Én az "igazi A.I.-t" onnantól fogom annak tekinteni, amikor az mondjuk saját programkódját kreálja, javítja, frissíti, fejlődik/tanul etc. Tehát, amikortól legalább program szinten önálló. Gyanítom, hogy már egy ideje létezik ilyen fejlett A.I. is. Maximum nem publikus. Én a magam részéről várom. Igazán komolyan nem tudnám megindokolni, hogy miért, de mégis így van. :D.

Új hozzászólás Aktív témák