Új hozzászólás Aktív témák

  • mave13

    őstag

    válasz Mister_X #463 üzenetére

    Nagyjából itt is hasonló a helyzet, mint otthon. Cigarettát ugyanúgy lehet beszerezni, plusz itt még vannak automaták is. Mondjuk, ott a korhatárt nem tudom, hogyan oldják meg, közelről még egyet sem vettem szemügyre. Vannak saját márkák, de a legnépszerűbb a Marlboro, Philip Morris, Pall Mall, Lucky strike ilyesmi. Állítólag, nem olyan erősek, mint otthon, de a fene tudja. A szaguk az ugyan olyan. Sok az ízesített verzió, mentás, meg egyéb.
    Rengetegen szívják, nagyjából olyan az arány, mint otthon, viszont a gyerekek látványosan nem dohányoznak. Itt még nem láttam bagózó gyereket, úgy tűnik, ezt a szabályt betartják.
    Az egyetemen van egy dohányzásra kijelölt hely, ott általában elég tömeg van, meg a kórházból is ide kell átjönnie annak, aki épp érzi a motivációt. Az éttermekben, kocsmákban korlátozás általában nincs, kivéve a népszerű, belvárosi helyeket. Az utcán általában szabad dohányozni, de elég sok helyen van tiltás kitéve, amit viszont annyira nem vesznek komolyan.
    Eldobált csikkek vannak, de nem annyira feltűnő a dolog, a sok eső gyorsan eltakarítja őket. Mivel, itt nincsenek az utcán szemetesek, ezért a csikket vagy elhajítják (igényesebbek legalább közvetlenül a csatornába), vagy elteszik, vannak erre a célra zsebre rakható bőrtárcák.

    Icewolf || kósza ||

Új hozzászólás Aktív témák