Új hozzászólás Aktív témák

  • Munkas

    aktív tag

    válasz bendi #17 üzenetére

    Hát az attól függ mit mértek :)
    Ha az elektromos terét akkor így van, de ugye annak mint nemionizáló sugárzásnak (a tudomány mai állása szerint) nincs károsító hatása egy bizonyos (igen magas) teljesítménysűrűségig. (Ezért a távvezetékek mellett is lehet lakni, csak alatta nem, asszem 150 m a határ, de is inkább arra van, hogyha később esetleg mégis ilyen irányba fejlődnének a dozimetriai irányelvek ne kelljen épületeket lebontani.
    A por felgyorsítása pedig meglehetősen vitatott dolog. Valami önjelelölt szakértő vetette fel még vagy 10-15 éve, és jobb indok híján még manapság is hivatkoznak rá (lektorált tudományos lapban még nem találkoztam vele, persze az is lehet, hogy csak nem vagyok elég körültekintő). Egyébként nem kell túl nagy szakmai háttér, annak kiszámításához, hogy a CRTk gyorsítófeszültségével felgyorsított aeroszolok jó, ha pár cm-t meg tudnak tenni a levegőben.
    Én is megméregettem még pár évvel ezelőtt egy-két monitort, de csak a tudománytörténeti ereklyéknek számító régi VGA és EGA monitorok estén lehetett a felszínüktől kb. 10 cm-ig mérni valamiféle hatást, az újabbaknál ez gyakorlatilag a felszínükre (mm-ekre) korlátozódott.

Új hozzászólás Aktív témák