Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jozsi252

    veterán

    Sziasztok

    Tavaly augusztusba kóstoltam bele a forex kereskedés világába, egyik ismerősömnek hála. Nagyon sokat segített benne, sokat is olvastam utána a dolgoknak. Első blikkre egy EUR/GBP micro számlát nyitottunk, 30$-os ajándék kezdőtőkével az XM-nél. XM MT4-et használom a kereskedésre.
    Most jelenleg ott tartok hogy az ajándék 30$-t amivel indítottam, feltornásztam Augusztus óta 136$-ra. Ez nem tudom hogy egy kezdőnek mennyire számít jónak vagy rossznak?
    A stratégiám nagyon egyszerű lenne. 1. pozíciómat akkor nyitom meg, amikor az ár 60 pipet haladt az egyik irányba, így hagyok egy kis biztonsági tartalékot. 1. pozíciómat mindig olyat LOT számmal nyitom ami arányos a pénzemhez. Tehát ha most van 136$-om, akkor 0.13-al nyitom az elsőt, majd innen duplázom egészen a 6.-ig.

    A kérdésem az lenne hogy érdemes lenne-e szerintetek még pénzt tolni a micro számlámra, és így folytatni a gyakorlást kicsivel nagyobb összeggel, vagy pedig még növeljem ezt a tőkémet, és egy pár hónap múlva próbálkozzak meg egy Standard számlával?

    iPhone 13 Pro Max

  • jozsi252

    veterán

    válasz aAron_ #7021 üzenetére

    M15-ön kereskedek.

    "Őszintén szólva egyelőre ebben a rendszerben nem látom, hogy mi az előnyöd a piachoz képest."
    Ezt mire érted pontosan?

    "Ilyen eredményt teljesen random piacon is el lehet érni"
    Ezt arra érted hogy Standard számlán, nem pedig micro számlán?

    Nem néztem Backtest-et.

    Illetve az hogy irreálisan nagy a 333%-os haszon, azt is jelentheti hogy bizonyos esetekben sokat kockáztattam, ami az esetek nagy részében be is jött, ezért tudtam ennyire növelni a számlámat?

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 13 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák