Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    válasz tlac #6346 üzenetére

    A jól ismert "hold and pray" stratégiát fogjuk népszerűsíteni. :)

    Beszélni még nem akarunk róla, viszont hamarosan bedobok ide néhány backtesztet és publikálok egy éles számlát, ahol nyomon követhető a teljesítménye.

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz tlac #6346 üzenetére

    Úgy vagyok vele, hogy mondhatok és írhatok bármit, manapság, ahogy azt te is írtad, ilyenekkel mindenki dobálózik.
    Én mindig is a számok embere voltam. Beszéljenek a számok helyettem/helyettünk. Ilyet viszont már úgy gondolom, hogy nagyon kevesen tudnak felmutatni.

    Elárulok neked valamit....ami valójában egy nyílt titok...az egyik volt főnököm azt mondta: "Álmot adunk el, szóval ne vedd annyira lelkedre..."....na ez az amivel nem tudok azonosulni és manapság EREDMÉNYEK NÉLKÜL megy el sok ember x órás tanfolyamokra. Az oktatók túlnyomó többsége nem tud felmutatni kézzel fogható eredményt, tisztelet a kivételnek persze (akinek nem inge, nem is veszi magára).

    A pénz- és tőkepiacok túl bonyolultak ahhoz, hogy "mindent" megtanulhasson az ember róluk. Ugyanakkor VANNAK olyanok akik sikeresek, de az csupán az embereknek elenyésző százaléka.

    Véleményem/véleményünk szerint, nem kell a sallang. Egy vagy több( inkább több) jó módszer kell, amivel reális kockázat mellett tudsz magadnak egy pozitív pénzáramot generálni. Lehet itt trendvonalazni, meg mozgóátlagozni, meg fibózni és ezek jók is tudnak lenni, de elemzéssel pénzt csinálni már sokkal nehezebb és pszichológiailag és matematikailag is nehezebben fogható meg.

    Egy befektetési bank trading deskjénél, vagy egy hedge fundnál senkit nem érdekel, hogy most a gyertya kanócára vagy a gyertya testére húzod a támaszt vagy az ellenállást. Egy valami számít, amit a következő mutatókkal mérnek, ebben a fontossági sorrendben: Mekkora a kockázatod (drawdown és a max drawodown period), meilyen magas a Sharp rátád (mekkora többlet hozamot tudsz produkálni és az hogy viszonyul a stratégia kockázatosságához, a hozamok szórásához)....ennyi...a magas sharp ráta már eleve azt jelenti, hogy tudsz pénzt csinálni, ez még csak nem is kérdés. Ha nem vagy kiegyensúlyozott mész a kukába és behoznak helyetted egy kvantot, aki 30-as sharp rátával rendelkező HFT-t meg MFT-t tesz össze.

    fulekitrading.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák