Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz Dany007 #822 üzenetére

    A stoppot a technikai elemzés szerint mindig oda érdemes tenni ahol biztosan tudjuk h nincs igazunk. Ez többnyire csúcsok és völgyek min és max pontjai. Hiszen ha egy völgy (csökkenő trend) minimumáról beszélünk akkor a következő a lényeg. Az alapkoncepció szerint kitörést keresünk. Ez a völgy maximumának meghaladása lenne. (korai beszállás). Stoppunk ekkor a völgy minimuma alá menne egy-két pippel plusz spread. Ez azért oda mert ha meghaladja a minimumot (új mélyet üt az ár) akkor bizonyos lesz újra az eddig érvényes de már elbizonytalanodott csökkenő trend és tuti nincs igazunk h emelkedés következik. Ha túl nagy a völgy min és max között a távolság akkor arányosan kisebb egységet nyithatsz be. Tehát tök mindegy h 1 másodperces chartot vagy egy heteset nézel ha ismered ezt a szabályt. Ilyenkor a "target" (hogy meglegyen az RR arány) is messzebb van. Viszont ezt meg kell tudni ítélni, h elérhető távolságban van e! Ha nincs akkor hamarabb kell kizárni a pozit, nincs mese. Nem lesz meg az RR arány, de ha nagy valószínűségű alakzatokat keresel és a stratégiád ilyen akkor az irreleváns. Ugyanakkor ha kis valószínűségű stratégiát használsz, de az mondjuk trendkövető (mint pl az én automata rendszerem, 39-40% nyer csak!!!!) akkor ugyan többször vesztesz (stop vagy ellenorder), de a nyerők sokkal nagyobbak lesznek....

    remélem segített valamit. Ugyan ezeket mikor nyitottam a topikot ökölszabályként rögzítettem, de látni kell néha az erdőn túl. A szabályok azért vannak h áthágjuk őket. ;]
    Van olyan rendszer ami 35 pipnyire teszi a stoppot és 5 pipnyire a profittargetet. Ez borzalmas arány.7 nyerőt visz el egy vesztő!!! Viszont a nyerők szignifikánsabban többször, jóval nagyobb valószínűséggel következnek be....backtestben és élőben is profitál a rendszer....

    fulekitrading.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák