Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz GlaP #3349 üzenetére

    Sokan használnak indikátorokat a kereskedéshez, és én magam is használtam. Az utóbbi időben már napon belül (USA részvényeknél) nem használok egy indit sem! Az árban benne van minden. Az indikátor max segítséget nyújthat abban, hogy olvasd a chartot. Ugyanakkor egyesek szerint a múltat mutatja. Ez persze nem egészen igaz (a típusától függ). Momentum indik inkább előremutatnak.

    Visszatérve a skalpláshoz elmondom az én tapasztalataimat is. Rendszerint, ahogy ghost kolléga is említette, nagy stoppokkal dolgoznak és kis targettel. A kis mozgásokon van a hangsúly. Sok kicsi sokra megy, de még milyen sokra! Viszont a spread teljesen kicsinálhatja ezeket az EA-ket. Az utóbbi időben jártam utána, vagyis silabizáltam ki, hogy a piacjegyzők mit csinálnak, hogyan képesek, mindig zsebre tenni a spreadet. Ennek a mechanizmusnak a konkrét megértése (ami amúgy egyszerű, csak nem beszél róla senki és nem magától értetődő) lehet a kulcs egy skalp EA-hez, hiszen elvileg ezt nem csak részvény piacon lehet megcsinálni hanem forexen is. Viszont oda ECN bróker kell, mert piac jegyző nem fog életben hagyni!

    fulekitrading.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák