Új hozzászólás Aktív témák

  • Raynes

    tag

    válasz kk831228 #861 üzenetére

    Teáskanna felesleges szerintem. Vagyis nem teljesen, de nem muszáj teázáshoz beszerezni. Elég, ha van vízforralási lehetőség, forró vizet egy mély porcelánedénybe bele, esetleg ha olyan tea, mondjuk fekete, akkor lefedni egy porcelán lapostányérral, és kész a home made teáskanna. Én már régóta így csinálom, sőt, magamnak csak porcelánbögrében csinálok teát, amit porcelán csészealjjal fedek le, bőven elég. Tudom, igénytelen vagyok. Persze, normális teáskannát sem pénzkidobás venni (csak ne fém legyen), ha jó áron sikerül hozzájutni normálishoz, de személy szerint soha nem éreztem szükségét.

    Végül is a teagömb, teatojás is elmegy, csak amiatt nem szokták ajánlani, mert fémből vannak. Én normál, nyeles teaszűrőt használok, filléres, olyan, mint egy tésztaszűrő, csak kisebb, és sűrű szövésű a hálója.

    Teahőmérő sem létfeltétel, tapasztalt teások már szemre, érzésre be tudják lőni, hogy mikor nem túl forró a víz. Inkább csak kezdőknek jó rávezetésnek, elfér, ha lát az ember valahol olcsót. Ez a másik jó dolog a teázásban, olcsó, sokkal olcsóbb jobb minőségben teázni, mint kávézni. Az igazán jó minőségű kávé nagyon drága, a profi kávégépek is kész vagyonba kerülnek. Teához meg jók az alap, filléres konyhai eszközök, és a legdrágább szálas teakülönlegességek is csak töredéke árban a kávénak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák