Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 123xyz

    tag

    válasz Digitalis #13381 üzenetére

    Folytatva egy kicsit az 58P635 témát, engem az érdekelne, hogy a QLED technológiához képest milyen lehet ennek az elvileg sima LCD panelnek a képminősége? Jelenleg egy Sony tévém van, a kis méret és a hiányzó BT miatt váltanék esetleg erre a TCL-re, de a Sony kijelzője TRILUMINOS technológiával készült, ami kb ugyanolyan, mint a Samsungnál a QLED, és elégedett is vagyok a képminőséggel. És hiába írják a TCL-nél, hogy szoftveres megoldással javítják a megjelenést, én tartok tőle, hogy az visszalépés lenne... (erre gondolok: "a TCL által kifejlesztett Dynamic Color Enhancement automatikusan optimalizálja a színek élénkségét."). Van valakinek véleménye, tanácsa ezzel kapcsolatban?

    https://www.displayspecifications.com/en/comparison/0da622774c itt látható egyébként, hogy a mostani Sony tévém milyen az említett TCL-hez képest. Ja és ha az számít, főleg sportműsorokat szoktam nézni (futball, F1), valamint sorozatokat, filmeket. Játék egyelőre nincs tervben.

    [ Szerkesztve ]

  • 123xyz

    tag

    válasz rainman72 #13383 üzenetére

    Először is köszönöm a választ :)
    Megpróbálom pontosabban megfogalmazni: amiatt van bennem bizonytalanság, hogy egy QLED az alapvetően hardveres megoldás, míg jelen esetben ez valami szoftveres képjavítás. És általában a szoftveres irány alacsonyabb minőséget képvisel, mintha fejlettebb kijelző-technológiát használnának. Nem véletlenül drágábbak ugye a QLED megjelenítők. De hogy őszinte legyek, nincs tapasztalatom azzal kapcsolatban, hogy mekkora különbség lehet a sima LCD és egy általános QLED jellegű megjelenítő között. Vagy hogy mennyire szép képet adhat ez a Dynamic Color Enhancement.

    A tied is sima lcd/led panel.
    A marketing szöveg meg megint egy másik asztal.
    Szerintem ez nem sima marketing, a Triluminos tényleg fejlettebb technológia:

    "It’s also important to know that QLED is an umbrella term for the quantum dot layer used by many manufacturers like Samsung, while Triluminos is specific to sony. What makes Sony Triluminos unique is that instead of using a backlight that emits white light, it emits a pure LED blue light. This slight change in light sources is supposed to enhance the QLED technology and lead to even more realistic colors and a wider range of colors."

Új hozzászólás Aktív témák