Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #76896256

    törölt tag

    válasz Mercutio_ #2831 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat.

    Viszont én egy zenefüggő vagyok és zenegyűjtő.
    Azt vettem észre, hogy a kedvenc zenéimben lévő számomra ismeretlen szavak jelentését elég egyszer lefordítanom, azonnal megjegyzem, mivel ezeket már rongyosra hallgattam. Tehát csak szavakat jegyzek meg, konkrét mondatokat nem.

    Például akkor lettem figyelmes erre, amikor Chris Jones - No Sanctuary Here c. zene szövegét olvastam, és a refrén jelentése (No refuge, no respite, and no sanctuary here) másnap is eszembe jutott rögtön, és elég volt csak egyszer lefordítani, nem kellet külön memorizálni meg mondogatnom, hogy berögzüljön - tehát nem úgy mintha szótárból tanulnám, ahol a francért sem akar megmaradni a memóriában a szó jelentése.

    A kérdésemet kiegészíteném - Effortless English helyett tud valaki olyat, ami hatékonyabb lehet? Például podcast anyagok hallgatása? De milyeneket?
    Bár az Effortless English mellett azért szeretnék kitartani, mert itt a fórumon is írta egy elég tapasztalt tag, hogy "örök kezdő"-t felhúz középszintre... Viszont azóta lehet hogy vannak jobb módszerek erre...

    [ Szerkesztve ]

  • b0bcat

    addikt

    válasz Mercutio_ #2831 üzenetére

    Ha nem is kell feltétlenül erős középszinten lenni, de erős alapokkal kell rendelkezni ahhoz, hogy ne találgatás legyen a dologból. Illetve valamiféle segítség jól jöhet, akivel meg lehet beszélni, hogy azt jelentik-e a szavak, kifejezések illetve a mondatok, amit az ember gondol. ;)

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Új hozzászólás Aktív témák