Új hozzászólás Aktív témák

  • mike1334

    veterán

    Kicsit off, de azért mégse, játékajánló:

    Az utóbbi 2-3 hétben rápörögtem a Marvel mobilos új játékára, a Snap-re. Egy tök egyszerű(nek tűnő) pakliépítős kártyajáték. Marvel hősök és rosszfiúk vannak a kártyákon, belőlük kell kialakítani egy 12 lapos paklit. A kártyák energiába kerülnek, minél gyengébb egy kártya, annál kevesebbe. 6 körből áll (alapesetben) a játék, első körben 1 energiát, másodikban 2-t, stb. kapunk (ezekbe bekavarhatnak a helyszínek). 3 helyszín van, egy helyszínre 4 kártyát játszhatunk ki, ha letettünk egy kártyát és véglegesítettük a körünket, akkor az a játék végéig ott marad (helyszínek és kártyaképességek befolyásolhatják). A helyszíneknek vannak különleges képességeik (pl.: az ide kijátszott kártyák erősebbek; aki ezt a helyszínt megnyeri, az kap +3 pontot a többi helyszínére; az 5. körben az ide kijátszott kártyák átkerülnek más helyszínre), de az első kör előtt csak az első helyszín képességét ismerjük meg, így jól meg kell gondolni, hogy ki merünk-e játszani "ismeretlen" helyszínre egy kártyát (van ahol körönként +1 energiát kapunk, amíg nem játszottunk ki kártyát oda, de jól is járhatunk, mert amíg nem ismert a helyszín képessége, addig nem vonatkozik a játékosokra a helyszín szabálya (pl. van, ahová ha kijátszunk kártyát, akkor az megsemmisül). Általában az egyes helyszínek képességeit figyelembevéve pakolásszuk a lapokat, de van olyan kártya és helyszín, ami utólag ezt meg tudja változtatni Aki 3-ból 2 helyszínen magasabb összerőt ér el, az nyer. Döntetlen (1-1 helyszínt nyernek a felek, a harmadikon egyenlőség) esetén, akinek nagyobb az összereje, az nyer. A kártyák többségének van képessége, ami vagy kijátszáskor aktiválódik vagy folyamatosan hat. Rengeteg kártya van, nekem most olyan 90 lehet már (nem költöttem rá pénzt, de nem igényli jeleneg legalábbis, többnyire kozmetikai cucc). A kártyákat lehet fejleszteni játékban szerezhető pénzből és boost pontokból, hogy egyre jobban nézzen ki a kártya, a képességei nem változnak, de érdemes azért foglalkozni vele, mert minél menőbb a gyűjteményed, annál több új kártyát tudsz feloldani. Az alap pakli is tök jó, több kártyát most is használok belőle. Rengeteg féle paklit össze lehet rakni, egyik kártyáról se érződik, hogy op lenne, szépen lehet blokkolni egy-egy nyerő stratégiát. Az elején nekem pl olyan paklim volt, ahol több kártya plusz erőt kap, ha olyan helyre játszod ki, ahová a másik játékos is tesz kártyát abban a körben..tök jó volt tippelgetni, hogy én hová tennék, és bejön-e (ha bejön akkor nagy az öröm, egyébként kicsit szívás). Egy játék megvan kb 3-4 perc alatt, de egynél úgysem lehet megállni :)
    Az elején gyanúsan sokat nyertem, akkor szerintem botok ellen játszottam, de most már érezhetően emberek ellen.
    Szóval tök jó kis pakliépítős játék, ajánlom mindenkinek :)

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Új hozzászólás Aktív témák