Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferke66

    tag

    Sziasztok!

    A véleményetekre lennék kíváncsi mivel elég furcsa dolgokat tapasztaltam hűségidő lejárta előtt közvetlen a T-vel kapcsolatban! Két szolgáltatást (TV+ADSL) veszek igénybe már egy jópár éve (Aranyszintü ügyfél) tőlük.
    Augusztus elején le fog járni a DSL családi csomagom ami "atom stabilan" működik 15 Mbit/s+afelett is(ADSL terület sajnos) így ahol lakom (központtól 1,3 Km) két lehetőségem adódhat a csomagváltás során.Az egyik a NetMánia S 2550Ft 2-év "kedvezményes hűséggel" vagy a NetMánia M 4790Ft 2-év hűséggel.
    A gondom az utóbbi árazásával kapcsolatban jelentkezett mivel több alkalommal már nézegettem előzetesen ennek az árát a saját felületemen,legutoljára kb. 2 hete akkor még "kedvezményes hűséggel" 2-évre 3050Ft volt az ára.Létezik az hogy így a hűség lejárta előtt pár nappal leveszik a kedvezményt erről a csomagról?Hozzá tenném kíváncsiságból megnéztem az öcsém címén mit és mennyiért ajánl fel a rendszer,ők valamivel közelebb laknak a központhoz így az S,M,L csomagok számukra elérhetőek de ami az érdekes a fent említett NetMánia M ott is 3050Ft-ért ajánlja fel a rendszer!Bosszant nagyon a dolog nem tudom mire vélni ezt az árpolitikát de ha ez így lesz fontolóra veszem és lehet hogy váltani fogok a BTEL 25Mbit/s csomagjára hasonló áron...(A T-s ügyfélszolgálattal még nem beszéltem,mi a véleményetek?) :W

  • Ferke66

    tag

    Sziasztok!

    Igen csak kihúzta nálam a tisztelt "T" a gyufát,a pofátlanságnak is van határa,okulásként leírom a szituációt ha megengeditek! Nem hittem hogy engem is be lehet a csőbe húzni,de úgy tűnik egyenlőre ez történt...
    Én évek óta 2db szolgáltatást veszek igénybe a fent nevezett szolgáltatótól,Sat TV+Internet.Ez idáig semmi gondom nem volt a szolgáltatás minőségével,de az újabb ÁSZF miatt időben lépnem kellett,mivel augusztus 03-án lejár az immár kivezetésre került családi csomagom.Ez hozta kitűnően 15Mbit-es szintet,sőt szinte mindig valamelyest túl is szárnyalta azt.Július 25.-én megrendeltem a Netmánia M csomagot mivel nálam sajnos ez a maximum (xDSL).Ekkor felvetettem az ügyintéző felé hogy nekem még az a bizonyos régi (szürke) D-Link modemem van,amit ha lehetne szeretném kicseréltetni az újabb (fekete) típusra.Kis gondolkodás után rávágja hogy van valami router/modem kombináció amit el küldene nekem,amire a későbbiek során esetleg telefont is lehet csatlakoztatni...Elkezdtem gondolkodni hogy ez mégis milyen típus lehet,de ő sem tudta konkrétan megmondani.El kezdett "gagyogni" a DIR-600-ról,de mondom neki az egy 150-es router semmi más,nekem ennél különb ASUS gigabites "kütyüm" van.Itt követtem el a hibát,mivel addig fűzött hogy ez ingyen,meg így-meg úgy hogy én buta bele mentem a dologba.A szokásos "kis türelem,majd rögzítem" szöveg után ismét jelentkezett,de én ezalatt a saját Telekom felületem frissítettem,majd látom hogy a beleegyezésem nélkül hozzá csapott egy Telefon alap csomagot is!!!!Kérdőre vontam hogy nem erről szólt a megállapodásunk,telefonra nincs és nem is lesz szükségem,különösen digitális csomagra nem! (Ezt elég mérgesen kihangsúlyoztam felé).Lényeg a lényeg így kaptam egy készülékmentes alap telefon előfizetést (200Ft)+NDSL OROSZLAN NetMania M MIGR 2ev okt 2013 net csomagot (3050Ft).A SAT-TV szeptemberben jár le,azt majd meglátom mivel én párhuzamosan UPC Direktkártyát használok a TV-modulban.Ma megjött az a bizonyos "ESZKÖZ" amit félre magyarázott nekem,ezért vagyok jobban mérges.Ez pedig a "csodálatos ZTE ZXV10H201L" amit álmomban sem akartam.Mindenesetre megoldottam,az ASUS-t mögé tettem,a ZTE-ben a DHCP+Wifit kikapcsoltam még portot kell nyitnom hogy távolról is elérjem de ez nem is ide tartozik...Viszont mivel ma aktiváltam be ezért a hűségidőm nem a megrendelés időpontja lett (július 25) hanem július 29 ami az új ÁSZF miatt azért nem mindegy! Ezt fogom még megreklamálni,de végül is ahogy számoltam a számlám -1830Ft-al így csökkeni fog.Nos kissé hosszúra sikerült,de mindenképpen meg szerettem volna veletek osztani mennyire szemtelenűl rámenősök tudnak lenni a "túlbuzgó munkatársak" akik ráadásul azt sem tudják (vagy inkább nem akarják tudni) milyen technikai eszközöket értékesítenek!

  • Ferke66

    tag

    válasz n@p@lm #45397 üzenetére

    Köszönöm a válaszod!

    Ha jól értelmezem akkor vissza tudnám tenni a régi DSL-360R modemet a ZTE ZXV10H201L helyett? Gondoltam rá hogy ezt meg is fogom tenni,csak azt nem tudom hogy ez nem-e okoz gondot,problémát.Nevezetesen arra gondolok hogy ha jól tudom ez a ZTE időnként kommunikál időnként a központ fele,ha visszacserélem a régire nem fogják ezt szóvá tenni? Egyébként mértem az újabb M-es csomagomat,tulajdonképpen megtartotta az idáig is kapott 15Mbit-et,de legalább így olcsóbb lett.
    Tehát,mi a véleményetek mivel telefonom nincs,következmények nélkül visszatehetem a D-Link modemet,nem lesz ebből gondom a jövőt illetően? Köszi előre is!

  • Ferke66

    tag

    válasz n@p@lm #45412 üzenetére

    Ismételten köszönöm a válaszod,este vissza is fogom tenni de az is lehet beszerzek egy D-Link 360R T1E feketét amit eredetileg szerettem volna,üdvözletem!

  • Ferke66

    tag

    Sziasztok!

    Egy gyors segítségre lenne szükségem.Van egy NetMánia M előfizetésem évek óta sajnos DSL területen lakom.Általában a 20 helyett 12-14Mbit/s a stabil ami mindig meg szokott lenni.Felénk sajnos a közeljövőben sem várható fejlesztés,ezért az M-csomaghoz megrendeltem a "gyorsító opciót".A rendelés rendben lezajlott,megbeszéltünk mindent (anyagi technikai részt) az ügyintéző hölggyel,majd kis idő múlva visszahívott hogy a technikusok visszajeleztek hogy mégis csak két lehetőségem adódna. 1: a gyorsító opciót csak úgy tudják biztosítani ha letesznek az S-csomagba 10Mbit-re így elméletileg 60Mbit/s tudnának biztosítani vagy pedig amit idáig senki sem említett nekem soha,pedig kerestem mindig a megoldást..Be tudnának állítólag húzni még egy érpárt (bondiggal ha jól sejtem) így elméletileg 30Mbit/s sebességet kapnék. A jelenlegi vonal így néz ki,a központtól kb 1.5Km-re vagyok egy lakótelepen:
    [kép]

    A röhej az hogy nekem az M 20Mbit-ra+gyorsító opció mondott egy árat 6323Ft mind a három szolgáltatás igénybevételekor,de ugyan ennyi lenne ha letennének az S 10Mbit/s csomagra is.. :F A kérdés szerintetek ilyen értékek mellett melyik opcióval járnék a legjobban,fontos lenne minél nagyobb sebesség számomra(4k streaming stb..miatt)A HGW mögé egy Asus router van kötve,amire a Wifi miatt 6 eszköz csatlakozik.A gyorsító opciót előzetesen már tanulmányoztam,tisztában vagyok vele ez mivel járhat,a lakáson belül 4G-t úgy 80Mbit körül mérek.Nagyon megköszönném a segítő kész válaszokat,mivel fél óra múlva konkrét választ kell adnom a Telekom irányába..

    [ Szerkesztve ]

  • Ferke66

    tag

    válasz DJ. Ru$y #80505 üzenetére

    Sajnos a címen csak a 20-as ami maxi lenne,de ahogy írtam ha a gyorsítót kérem akkor lejjebb tesznek a 10-es csomagra mert a jelenlegi 20-as technikailag valamiért nem kivitelezhető. Most is mértem egy sebességet ami 12Mbit ezzel a meglévő M-es csomaggal,csak szerintem ha valóban behúznának még egy érpárt az sem érné el a 30Mbit-et. Hm...elgondolkodtató mindenesetre :F Nagyon azon vagyok hogy bele megyek az S 10Mbit+Gyorsító opcióba a sebesség miatt talán ez lenne a megfelelő választás,nem tudom ti hogy látjátok,mi a véleményetek?
    Helyileg Sárospatak,ahol a közeljövőben nem lesz semmilyen fejlesztés sajnos..

    [ Szerkesztve ]

  • Ferke66

    tag

    válasz DJ. Ru$y #80510 üzenetére

    Nagyon köszönöm a válaszod,itt nincs VDSL2 ezért is furcsálltam az egészet.Maradtam a elöző variációnál vagyis NetMánia S+gyorsító opció,remélem a kívánt elvárásoknak megfelelő lesz,köszönöm a segítségedet még egyszer! :)

Új hozzászólás Aktív témák