Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raider21

    aktív tag

    válasz kopa1 #95816 üzenetére

    Ha marad a Bonding meg a gyorsító opció, az azért jó hír! :)

    Vectoring: Tudom. ;) :)
    Felénk még IDSN vonalak is vannak, meg analóg telefon vonalak, stb. az ADSL2+ / VDSL2 vonalak mellett, szóval van itt vonali zaj dögivel! A Vectoringhoz meg kvázi a felhasználók 90-95% -át át kellene tenni ADSL2+/VDSL2/VoIP alapokra azon túl, amit föntebb írtam a hálózatfejlesztések szükségességéről. Itt nálunk az egykori EMITEL területen nem nagyon esélyes a Vectoring, a hálózatok fizikai jellemzői, és az igen hosszú hurokhosszok miatt. Mert anno elsődlegesen telefonrendszernek épültek. Pl. nálunk a 0,8mm -es érpárú légkábelek helyett 0,4mm -es raktak fel kb. 24-25 éve, amikor erre egyáltalán lett a postai dugdosós telefonközpont helyett modern Ericsson telefonközpont, és zömében légkábeles rézhálózat. :P

    Nem lesz ez a Vectoring egy egyszerű történet, az biztos! Kíváncsian várom, hogy mit fog hozni a szeptember Bonding, és gyorsító opció elbírálásának területén. ;)

    [ Szerkesztve ]

    raider21

  • viktorhu

    veterán

    válasz kopa1 #95816 üzenetére

    És amikor optikai átállás van? Ott nagyobb a felfordulás, és mégis kénytelenek elfogadni, hogy másképp nem lesz szolgáltatás.

  • shapphire

    tag

    válasz kopa1 #95816 üzenetére

    Ha jól értem akkor idén, szeptembertől változnak a dolgok a bonding, meg a gyorsító körül.

    Elképzelésem szerint itt majd megint azok az előfizetők járnak majd jól, akik közel vannak a DSLAM-hoz.

    A lakóhelyünkön nemrég lezárult fejlesztéseknek köszönhetően elérhetővé vált a 30-as start csomag. Ezt a sebességet nagyjából hozza is.

    A DSLAM-hoz jóval közelebb lévő ismerősnek már egyből mondták bekötésnél, hogy egy idő után/hamarosan majd elérhető lesz az 50-es, 100-as csomag is, de azt csak + két vezetékkel lehet majd megoldani.

    Persze annak akinek szintén jól jönne legalább egy 50-es vonal (ugye 2018-ban) csak hát messze van az alközponttól - az meg rendeljen gyorsító opciót. (az összes hátrányával, használhatóságával, korlátaival lsd. Rusy leírásait erről, stb.)

    Pedig ahogy korábban olvastam erről itt a fórumban, a 30-as csomaggal rendelkezők ne is álmodjanak bondingról.
    Nyilván üzleti érdekek, meg megtérülési ráták, meg ..., de erről az ezer éves rézhálózatról már igen nehéz lehetetlen pozitívumot írni.

    Ettől függetlenül kellemes csalódás lenne, ha mégis lenne lehetőség bondingra 30-as csomagnál is.

Új hozzászólás Aktív témák