Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hogwash

    újonc

    válasz dchard #72210 üzenetére

    Soha nem állítottam, hogy engem nem érdekelnek a műszaki részletek, ne csúsztass. Azt mondtam, hogy a népeket általában a megoldás érdekli és nem a rizsa, mint például, amivel te próbálod hasba akasztani őket:

    "...a wifi nem tud megbízható továbbítást végezni például az LTE-vel szemben, ahol a gyors újraküldés már a második rétegben a bázisállomás és a telefonok között működik. Ha interferencia van, akkor dobja a csomagot. Ezt a problémát normál netes forgalomnál a TCP képes újraküldéssel javítani, de az IPTV forgalom UDP ahol nincs ilyen mechanizmus..."

    Ez például nettó nem igaz, esetleg fogalmi zavarban vagy, hiszen a 802.11 szabvány eleve tartalmaz L2 ACK-t, és a MAX_RETRIES eléréséig újraküldi a packetet. Az igaz, hogy erre a TCP rátesz még egy L4 ACK-t is, amit az UDP nem, de attól még van L2 szinten újraküldés. Sőt. Ott kezdődik, hogy a wifi nemhogy nem dobja a csomagot, ha interferencia van, hanem először vár, hogy tiszta legyen a levegő, és utána küldi el a packetet, ez a CSMA/CA (carrier sense multiple access with collision avoidance) az egész szabvány alapja. A megfelelő környezetben ez a két dolog elég akár IPTV-hez is, ahogy ez nálam is látszik. Szóval ne rizsázz, a megoldás az, ami működik. Lehet, hogy panelban nem fog, de az egy másik környezet, más probléma, más megoldást igényel, de ezt sem tudod te otthonról - kis képzavarral - ex catedra kijelenteni.

    [ Szerkesztve ]

    In the kingdom of the blind you're the village idiot.

Új hozzászólás Aktív témák