Keresés

Aktív témák

  • kammu

    csendes tag

    válasz villamos #6299 üzenetére

    Hmmm lehet ez az elmélet, de akkor ez hogy van:

    T-s cisco HGW... 4 port, mind a 4-be dugtam kábelt, 1 dolgozó szoba, 2 gyerekszoba és a nappali ahol eredetileg a TV-nek ment a net most a STB-nek megy.

    A szerelő dugta így be, mindenhol van net, kérdeztem ha már elhasználtuk az nappali/tv-nek szánt fali ajzatot, mit lehet oda tenni, mondta switch mehet router nem. A switchbe mehet majd a router és oszthatom a nappaliban tovább a netet ahogy akarom.

    Itt mondták a routert használhatom switchnek csak ne a WAN-ba dugjam a fali portból a kábelt... tökéletesen működik, megy a STB és a TV is, egy dolog nem megy ha a routerbe PC-t dugok vagy a router WIFI-jére csatlakozik egy készülék - kapnak IP-t látszólag hibátlanul csatlakoznak, de mikor böngésznék akkor semmi.

    Köszi a válaszod, megpróbálom a routert akkor a 2-es végű IP-re tenni, bár ha a WAN-ba ment a faliból akkor az STB nem ment, max kipróbálom hogy a STB-nek mindig a fix 10-es IP-t adatom a DHCP-vel.

    Tudom ez a gányolás gányolása, miért nem örülök hogy a TV-n is van net és az STB is működik (ez volt a célom és ez teljesült is, így örülök neki), de hát ilyen vagyok hozzuk ki a legtöbbet a dolgokból - ez viszi előrébb a dolgokat, ha már eddig eljutottam akkor a következő cél felé fordulok

    [ Szerkesztve ]

  • wmati

    addikt

    válasz villamos #6299 üzenetére

    Teljes mértékben hülyeség... Cisco n lévő 4 lan port közül mind a 4 jo iptv és internetre

    (#6304) kammu y kábel elosztónál nem kell eldönteni ki mit csinál úgy képzeld el mintha egy kábelben. 2 ö lenne 2 ér párt kap egyik gép 2 őt a másik a kéréseket ugyis a cisco teljesíti ez csak hardver switch veszel az pl mindent továbit csak amit a cisco felől kap

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák