Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Szeretnék szünetmentes tápegységet vásárolni a közeljövőben. Jelenleg egy FSP nano 600-as van, amire egy E350es AMDs alapú NAS van rákötve, illetve egy Cubietruck. Kicsit bonyolódik a rendszer és bővülne a kör még 2 routerrel + ADSL modem + idővel még egy NASsal.

    Alapvetően egy alapszintű túlfeszültség védelem és a hirtelen leállások ellen szeretnék védekezni (az tiszta sor, hogy a Villámmal való közvetlen találkozást az általam elérhető árkategória nem fogja megfogni), nem kell az órás online maradás, általában 5-10 perc elég, hogy mindenki mindent lekapcsoljon és mentsen a NASra. Fogyasztásra ez nem sok, a routerek, modem nem nagy fogyasztó, a NAS is egy 75W-os paneltápról megy.

    Első körben ezt találtam, aminek van elég csatlakozása (bónusz a telefonvonal védelme): APC Back-UPS ES 700VA

    Esetleg van másik típus, aminek mondjuk +2 csatlakozása van (akkor nem kéne odaszorítanom az FSP 600ast, hanem felhasználhatnám máshol)? Illetve ha tudna ethernet kábelt is védeni az maga lenne a tökély. Persze szokás szerint a keret limitált lenne, bruttó 25.000 Ft környékén kellene megállnia.

    Illetve egy kérdés, amit kicsit félve teszek fel: UPS csatlakozását lehet elosztóval tovább osztani? Vagy ilyesmiről ne is álmodjak?

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Benőke #8516 üzenetére

    Kicsit hülye kérdés lehet, de az Eaton mennyire megbízható márka? Az APC-ről olvastam, hogy elvileg néhány típusnál garanciát vállalnak arra, hogy a termékükkel védett eszközök nem sérülnek, különben fizetnek egy adott limitig. No nem mintha szeretném érvényesíteni, jobban örülnék, ha sose lenne ilyen alkalom.

    Illetve az USBs csatlakoztatás lehetősége (hogy pl lekapcsoljon alacsony töltöttség esetén a NAS) gondolom jelentősen megdobná az árat, ugye?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Benőke #8518 üzenetére

    Köszönöm. Közben úgy néz ki, hogy kicsit mehet feljebb a keret, mert belefér (elméletben 100k a limit, de szerintem annyiért a nagyfőnök leszedné a golyóimat, így inkább a fele, azaz 50k az, amiért még nem röhög szembe). Viszont így akkor már tényleg rádugnám a 2 kis NASt + Cubietruck-ot+ 2 router + modemet.

    Az egyik NAS egy E350-es AMD, a másik valószínűleg egy J1900-as inteles lesz, tehát nem játék configok.

    Az is jó lenne, ha mondjuk mindkét NAS lekapcsolná magát, ha már merülőben vannak az aksik.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz sanzi89 #8520 üzenetére

    Az apcupsd is megfelelőnek tűnik, mert rákeresve láttam Synology-s Nas-okat, hogy azzal működnek, így ezek szerint elég lehet az USB-s megoldás is.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Szünetmentes tápegységet szeretnék venni. Jelenleg egy Eaton 800-as van a cégnél, arra van rajta néhány alacsonyabb fogyasztó, hálózati eszköz, plus 2 NAS: ADSL modem, Asus rt56u, TP-Link PoE switch, 1 db IP kamera, 1 Synology DS214 és egy Zyxel 326 NAS.

    A mostani helyzetben néhány perces áramszüneteket, ingadozásokat túléli a rendszer, azonban a közeljövőben bekerül egy kicsivel nagyobb fogyasztó is, egy Gen8 vagy T20 személyében, benne egy Xeon processzorral. ami ugye már olyan 95W + lemezek, illetve egy 24 portos switch is (+ ~ 15W). Így szeretnék egy nagyobb szünetmentes tápegységet venni.

    Szempont lenne a viszonylag halk működés (ne sípoljon a teremben - folyamatosan - egy 2 cm-es venti), a minél hosszabb üzemidő és a fenntarthatóság, azaz, ha mondjuk 2 év múlva megdöglik az akksi, akkor lehessen cserélni, ne kelljen kukázni az egészet. Árban nem szabnék határokat, mert nem ismerem az UPS-eket, de ha 5 számjegyben maradnánk, akkor az nagyon jó lenne.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz DigitXT #10584 üzenetére

    Igen, az ADSL net miatt a VPS kilőve, úgy néz ki, hogy helyben kell majd a kis szervert összetenni. Gen8 HP vagy T20 dell mikrószerver lesz. De akkor első körben az lesz majd, hogy kipróbálom a mostanival. Most egy Eaton Protection Station 800-as van szolgálatban.

    Szóval egy apró vállalkozás, de generátor kizárva, ez csak alkalmi ingadozásokat vagy 10-20 percnyi áramszünetet kéne áthidalnia biztonsággal. Ha 20 perc után nem javul meg, akkor általában egy napra kiesik a dolog, annyit úgyse fog elvinni egy akku sem.

    Hát, a 24 portosra 15 wattot mondanak, router és switch szerintem csak néhány wattosak. A két NAS arm-os, azok is 20-20 alatt vannak bőven, inkább 30 összesen. A kamera az passz, nem tudom megmondani, de szerintem az sem egy hatalmas fogyasztó. Szóval a kütyük szerintem 60-80 watt környékén vannak.

    Plusz megoldandó még, hogy hogyan lehet minden eszközt értesíteni, hogy áramszünet esetén ideje lekapcsolniuk. :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz *Ropi* #10593 üzenetére

    Ez az akku töltési leírásod elérhető valahol? :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák