Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz libus #16545 üzenetére

    Az ON-OFF rendszer olyan mint ha egyébként a hálózaton volnál, és csak áramszünetkor tesz rá akkura. Valamennyi elektromos zajt szűr ez is de csak apróbb hibák tűnnek el így.

    Interaktív egységnél még mindig a hálózaton vagy, de az AVR már komolyabb hibákat is elsimít anélkül hogy akkura tenne. Nagyobb a feszültségtartomány is amit még akkura váltás nélkül fogad az UPS.

    On-Line, avagy kettős konverziós UPS, ami a legjobb szinuszt adja, egyenirányítja az áramot aztán visszaalakítja a PC számára. Az egyenirányított szálon van az akku is. Ebből következik hogy átkapcsolási idő nincs és kb. tisztább áramot kapsz az UPS-től mint magától a hálózattól. A fogyasztó felől nem látszik hogy az invertert akku vagy az egyenirányító működteti, ezért ez a legtisztább.

    Bővebben itt ott még hozzáolvashatsz.

    Közben leltem egy Pro 1600-ast működés közben, hát erre éjjel sztem felkel még a szomszéd is, de egyébként nem zúg a ventilátor. 17perc körül jelzett az UPS ami 320watt körüli terhelésnek felel meg. A másik hogy közvetlen a konnektorba kell dugni, nem kapcsolható elosztón keresztül.

    Amit linkeltél UPS-t, azt nem ismerem. Gyártó szerint 2db akku megy bele de hogy milyen arról szó nincs. Képek alapján valószínűleg 2×7Ah, a legnagyobb típusba meg 2×9Ah.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz MrZed001 #16561 üzenetére

    Egy haver más témakörben úgy oldotta meg a motoros szivattyú továbbműködését hogy extra tankot tett rá és úgy megy fél napig egy töltéssel.

    1ébként nem tudom milyen hálózatod van de ha évente 3napra leállnak szerelni az vagy nagyon üzembiztos a köztes időkben, vagy valami ótvar gány :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz libus #16557 üzenetére

    30wattra tervezzél, de ha van plusz standby legyen inkább 50watt mert az UPS-nek is van fogyasztása/vesztesége.

    Másik topikban egy kolléga írja hogy egy szünetmentesnél ő is kivezetett külön akkura ahogy én a közelmúltban. 100Ah solar akkut tett rá, futásidőt nem írt de nálad kb.1nap mire lemerül a keringetőszivattyúval. Ha extra idő kell akkor érdemes lehet ezt is meglépni, ha ki tudod úgy vezetni hogy adott esetben garanciális állapotra vissza tudd állítani :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz libus #16567 üzenetére

    Elvileg akármekkorát köthetsz, csak később tölti majd fel.

    De amitől én is tartok, hogy ha teljesen lemeríted nem biztos hogy elkezdi visszatölteni. Egy mai különösen okos UPS simán akkuhibának is veheti mert nem úgy emelkedik a feszültsége ahogy azt ő "elvárná", és az egyébként jó akkuval nem fog csinálni semmit, hacsak autós töltővel fel nem töltöd.

    Az enyém lehet nincs még ilyen okos de nem is merítettem fél percnél tovább ebbe a konstrukcióba, mert az volt a lényeg hogy a hosszú hétvégén is legyen UPS. De lehet így marad, legalább is 7Ah akku már nem lesz benne. Megfigyeltem hogy a 12Ah akku pont belefér állítva, de a teteje már kilógna. Szép a Charger de itt majd lefele terjeszkedek majd a nagyobb akkuval. A helyét kivágom teljesen és masszív rétegelt lemezből kap az UPS egy új alapot és úgy lesz összejátszva hogy az UPS és az akku is felfeküdjön majd erre, kvázi újraépül a cucc.

    Ezzel két legyet ütök egy csapásra, mert többet fut majd az MGE, és APC csereszabatos akku lesz benne.

    Mindazonáltal a Smart UPS-el így már nem bánnék el, az biztos csipogna ha kétszer akkora akkut tennék bele csak úgy :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz MrZed001 #16572 üzenetére

    Az illető írta hogy évek óta megy vele az UPS, így feltételezhető hogy nem robbant még fel :D

    Sztem van akkora az a 100Ah akku hogy az UPS olyan áramot nem is tud adni, ha neki is ilyen 7-9Ah volt előtte, persze ne keveredjenek a dolgok ha nem muszáj. Én ha veszek akkut, direkt UPS akkut szoktam nézni és az megy bele.

    Nem tudom mennyit mehet egy aggregátor egyhuzamba de sztem ha jó a szellőzés, friss olaj van benne egy 24órás menetet bírnia kellene, a lényeg hogy egy bizonyos fogyasztás mindig legyen rajta.

    A szivattyúnál meg mind1 csak benzin legyen benne, nálunk is van több és én még csak ügyelek is arra hogy induláskor melegítés, tehát kis gáz ez kb. fél-egy perc, aztán terhelés, leálláskor alapjárat - visszahűtés. A melós ezt leszarja és úgy sincs velük különösebb baj.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz libus #16592 üzenetére

    Vagy olyan UPS ami két akkuból adja ki akár ugyanazt a teljesítményt...

    Még erősen dolgozok rajta, bár hétvégén pont pihentettem de egy korábban általam linkelt táblázat alapján próbálom kitalálni hogy egy adott akkucsomag valójában mennyit tud.

    A két szóban forgó UPS-be 1db 9Ah akku van. A jelenlegi feldolgozottsági szinten ebből 300watt volna elvárható legfeljebb 5percig, közvetlen az akkuról ami még most lett kibontva és először feltöltve.

    A valóság ettől jócskán eltér, mert a szünetmentesben van egy jókora átalakulása a villanynak ami veszteséggel jár és a PC karakterisztikája is ráterhel pluszban az A-PFC miatt. Ezekre jön a folyamatos elhasználódásból fakadó teljesítményvesztés.

    Ha kész lesz a teljes táblázat majd átnézzük egy nálam esetleg jobban hozzáértővel is aztán ha van benne relevancia beíratom a topik kezdőlapjába.

    Ami már most látszik hogy az Eatonnál a közölt futásidőknél valami svindli van. Alacsonyabb terhelésen még ki is jön egy kb. 90% ami arra vonatkozik, hogy az akku veszteségmentes teljesítménye, kontra UPS által adott teljesítmény (táblázatok a honlapon/dokumentációban) - ergo hatásfok, ami tök jó, de a legnagyobb teljesítményeknél a 100-120% hatásfok már nem igazán reális. Az APC SMT1000I viszont jónak tűnik és ott végig 90% körül van az így leírható hatásfok.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz #98320896 #16598 üzenetére

    1db 9Ah akku... de a leírás korrekt, 15percet ad 120wattnál. A nyers akku 170wattra terhelődik ilyenkor a félkész anyagom szerint, szóval ezen a teljesítményszinten lehet hogy van 50watt veszteség mire a PC működőképes lesz.

    5perc futásidőre 300watt akkuteljesítmény jön, ha nagyobb terhelésre a hatásfok feltornássza magát 80%-ra akkor az UPS itt még csak 240wattos. 320wattos fogyasztóhoz 80% hatásfokon 384watt kell, ami bár egy százassal kevesebb mint amivel eladták, de ilyenkor kb. csak 1-2Ah között lesz a kivehető kapacitás.

    Szóval ha futna is éppenhogy egy kikapcsolásra elég mert a leállítás sztem nem egy energia-hatékony művelet :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz #98320896 #16612 üzenetére

    Értem, hát amit írnak akkor lassan ez is olyan már mint a hangfalaknál hogy a dobozon van 500watt, aztán kiveszed a sugárzót és a mágneskörből meg maximum 50-100watt következik :D

    Szerencsére az akkumennyiségből jól lehet következtetni a ténylegesen kivehető teljesítményre, de ha kókány az elektronika akkor nem marad más mint a túllövés, az meg lóvé.

    Az APC950 új és szétszedted? Egyébként nem tudom, videón nekem az jön le hogy közvetlen közel hangos, de távolabbról nincs baja. Én ha odafekszek a Smart UPS 1000 mellé abból is jön mindenféle, és sztem nem azért mert rossz hanem mert a hálózat egy trágyadomb csak még van némi áramvezető képessége.

    Próbáld meg betenni a szekrénybe vagy le a sarokba, vagy olyan helyre ahol nem szól így. A PC-ből is jön ehhez hasonló zúgás néha és tudok választani a coil whine full hangerő vagy semmi között, ilyenkor 10centivel vagyok közelebb/távolabb. Tedd a padlóra az UPS-t, amúgy se az asztalon a helyük :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz MrZed001 #16644 üzenetére

    Amúgy érdemes ezekért basztatni a szolgáltatót?

    Nekem az APC Smart néha akkorát kattan mint ha akkura kapcsolna de nem ez történik. Most nem jellemző de volt olyan hogy percenként többször is lezajlott ez. Ha konnektorba dugtam a multimétert akkor kijött 180V is a kattanás idejére aztán visszaáll 250V-ra. Ha frekvenciamérésbe teszem akkor kattanáskor 25-30Hz majd 50Hz ahogy kellene.

    Ez nekem azt jelenti hogy vagy a házba szar valami, vagy a hálózaton transzformátor, esetleg egy 20kV kapcsoló szarakodhat. Feltételezem hogy a hálózat mert a házban módosítás nem volt és anélkül szűnt meg viszonylag ez a nyavalya.

    Itt érdemes megjegyezni hogy a nagy 2013-as balhéban középfeszültségen úgy széthullott egy kapcsoló hogy késő este valszeg kalapáccsal verték vissza mert kiejtette az egyik fázist félig és a fél házban nem vagy csak igen darabosan volt villany. Pár éve meg egy motoros kapcsoló mehetett ki éjjel, mert arra ébredtem hogy 3fázisból nincs meg egy, ezen volt a két UPS és éjjeli kettőkor két ügyfélszolgálati betelefonálás között távvezérléssel megoldották a dolgot. Nem tudom azóta lecserélték e a problémás elemeket kint, de kinézem ebből a bandából hogy nem.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz FXK440 #16653 üzenetére

    Nem hülyeségből van rajta egy. Ha 200wattal terheled, ideális esetben 6-7percet fog tudni és nem többet, minden lehetséges veszteséget beleszámítva. Ha nem tiszta szinusz UPS-ed van, márpedig ez nem az, akkor a táp PFC túlvezérli, ezért mindig 1fokozattal nagyobbat vegyél ha monitort is kötsz rá.

    Ha Eaton, akkor 5E1100iUSB és akkor lesz 200W hatásos teljesítmény 15percig, 300watt 5percig a számításaim szerint.

    Update: ebbe már úgy tűnik van ventilátor. Lehet hogy örökké megy, vagy csak áthidaláskor, esetleg a visszatöltés egy szakaszában. Ennek fényében dönts. Ha neten veszed 14napig visszaküldheted.

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz FXK440 #16656 üzenetére

    Az aljzatok száma tök mind1. Egy dugón is kiveheted az egész teljesítményt akkor is ha 4db van belőle.

    Nekem 600wattos MGE egységen van 4db szünetmentes aljzat és 4db szűrt. De nem is írom inkább a kép, az egyszerűbb.

    Ami nálam nagy fogyasztónak vehető: hangfal, erősítő, mélyláda, monitor, segédfény, 3db óra (egy helyi idő, egy országos elbaszott idő, meg az időjárás állomás beltéri egysége). Egy időben a kültéri díszfény is ment róla, de lehet a szűrt oldaláról, amin most semmi nincs.

    Most az 1es és 2es kivezetés az egy állandó terhelés azokkal a cuccokkal ami rajta van, a 3as gyakorlatilag semmi, egy pár wattos táp + fénycső, 4es aktiválja a scannert ha kell valamire, de erre van téve egy halom mobilrack + annak hűtése ami szakaszos üzemelésű. Amikor divat volt ment egy rovarcsapda állandóan, de ha irodázni kell egy külön segédfény is az UPS-ről megy, mégse szakad össze, pedig virtuálisan van vagy 30dugó. A lényeg hogy a teljesítménykeretet ne lépd túl. Párszor már bontottam ezt a szünetmentest akkucsere miatt, fúvatva is volt már és akkor totál szétszedve, a 4db dugó lényegébe ugyanolyan egyetlen konnektor sin.

    Más szünetmentesnél ez annyiból változik, hogy ha csak 1x4db van akkor külön feltünteti melyik az akkus, melyik a simán szűrt kimenet. Nekem 2x4db miatt nem kell figyelni, annyira. Az egész egység 10A biztosítékkal bír, tehát 2.4kW összteljesítmény, ebből az akkus rész az esetemben 600watt, ez esetben a szűrt részen 1.8kW lehet maximum.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz muldernova #16671 üzenetére

    Nem feltétlen. Ha megkeresed a hibás akkut elég azt kicserélni. Vagy a legjobbnak vélt akkukból kiraksz egy "új" csomagot és csak 8db újat veszel.

    Nekem most ideiglenesen át van építve úgy az egyik szünetmentes hogy közvetlen rá tudok mérni üzem alatt. A két akkuból az egyik 14volton lebeg, a másik 13.6on, tehát utóbbi valszeg gyengébb, még is jó áramszünetkor is.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz MrZed001 #16674 üzenetére

    A két beugró akkuról azt kell tudni hogy évekkel ezelőtt megvettem és álltak, csak időnként volt rátöltve. Nem készült el az az eszköz amibe eredetileg szántam, de hála a tervezési kultúrámnak ez az akku egy másik nem kimondottan informatikai géppel csereszabatos.

    Tavasszal be is lett építve az egyik és ott nem tudom milyen a töltésvezérlés, sztem semmilyen így a 10wattos napelem annak természetes valójába töltötte amikor sütötte a nap.

    Nyár végén letároltam és vettem is ki az akkut az UPS hiba miatt. Kis akku programmal rátöltöttem azért és az álló akkura is töltöttem aztán egyforma feszültséggel raktam be. A külön párhuzamos töltés ebből a programból kimaradt.

    Most infrával 1-2tized az eltérés. Sztem ez normális, mérési hibahatárnak is vehető. 1-2hét és megveszem az új akkut, addig már nem bontom le róla. A teljesen új akkuval is csináljam meg ezt amit írtál, vagy bízzam az UPS-re?

    Mivel át lesz dolgozva 7Ah-ról 12Ah-ra, közben csinálok egyenként kivezetést hogy lehessen mérni alkalomszerűen, akkor már könnyebben kimutatható ha az egyik kezd elmászni. Most a kettő akkuból az egyik gyakorlatilag nem dolgozott semmit, a másik tavasz óta ment a napelemes gépbe amiről már szó volt.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz MrZed001 #16676 üzenetére

    18Ah akku, de ahogy elér egy feltöltött feszültséget azzal arányosan csökkennie kellene az áramerősségnek nem?

    Azon a gépen a napelem közvetlen kapcsolódik az akkura így sztem ha erősen süt a nap simán túltöltheti nem?

    Ami szerkezetbe nem került bele annak idején úgy lett tervezve hogy külön napelemről is tudok tölteni, de töltésvezérlőn keresztül. Az áramot is azon keresztül lehet kivenni, így 10.5voltnál lekapcsol automatikusan.

    Na mind1 az új akku ha egyforma feszültséggel jön, először az UPS tölti majd fel, aztán időnként rámérek mert ahogy írtam az átépítés után meg lesz oldva hogy bontás nélkül is lehessen mérni. Aztán ha egy tizednél nagyobb az eltérés akkor vagy merítem egy kicsit a nagyobb feszültségűt, vagy rátöltök a kisebb feszültségűre, avagy párhuzamosítom egy ideig.

    De mivel ez megcsinálni idő adott esetben, az UPS meg nem árt ha állandóan van, az jó eljárás ha 1-2havonta cserélgetem az akkut és ami kint van egy feszültségre hozom addig? Eleve 4et veszek mert egységesítem a két szünetmentest, de akkor veszek 6ot így mindig van két akku amit lehet szinkronizálni és időben beletenni az UPS-be 1-2hónap pihenő után.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz #98320896 #16689 üzenetére

    Pedig le szokták írni, legfeljebb más boltban kell keresni a részletesebb leírást, vagy a gyárnál.

    1ébként ma már nem tudom hol lehet venni négyszögjeles UPS-t, annál a jel úgy néz ki mint ha a téglafal tetején kiszednél minden második téglát.

    A lépésenkénti közelítés olyan mint ha felső sorból kiszednél 3db téglát, az alatta levőből pedig 1et középen. Ebben a verzióban lehet játszás hogy a jelalak derékszög formátumban "hullámzik" vagy trapéz formára hajaz.

    A szinuszjel nyilván lekerekítettebb vagy teljesen kerekített.

    Utána kellene nézni de nem tudom mi az előnye az aktív PFC-nek a passzívval szemben. Ha erre adná meg a teljesítményt, akkor más erre nem érzékeny alkalmazásokban meg több lenne. Az mondjuk nem lenne baj :D

    Én most inkább a tárolókapacitásra megyek. Nem baj ha átlagos teljesítményű az UPS, de nagyobb vagy több akku legyen bele.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz MrZed001 #16700 üzenetére

    Ennyire azért nem gázolok bele a lelkivilágába :D

    7Ah helyett 12Ah lesz majd benne, az még minimális módosítással belefér. Valamint csereszabatos lesz a SmartUPS egységgel így.

    Amúgy lent amit még írsz az amolyan házilag UPS lenne, de hogy kell összehozni? Tehát ugyanúgy bemegy a 230V az inverterbe, amivel tölti az akkut majd visszaadja a 230V-ot a kimeneten mint egy kettős konverziós UPS?

    Napelemre van egy rendszerem ami még ki se volt bontva, de ott egyértelműbb a dolog. Van a napelem, azt ráteszem a töltésvezérlő napocskás kapcsára, a töltésvezérlő tölti az akkut az akkumulátoros kapcson, közben adja a 12V-ot a fogyasztónak a fogyasztós kapcson.

    Ha nincs vagy gyenge a nap akkor az akku 10.5V merítéséig ad áramot. Ez a 2kW inverter amit írsz az is olyan csak 230V verzióban?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Cs1csó #16698 üzenetére

    Igen, de akkor meg átverik azokat akik nem csak PC-re akarnak kötni és visszaküldik mert 40 helyett 60percet megy ;]

    Az észszerű megoldás persze az lenne ha külön felírnák a PFC-s táppal várható futásidőt is, de mivel ez nem marketing növelő, így nem marad más mint a számolgatás.

    Részemről 1000VA/600W volt a beugró bő 10éve, mert kb. 30perc futásidőt akartam ha megy a PC. Valószínűleg ez a futásidő soha nem volt meg mert 150w a limit 30percnél az MGE UPS-em 2x7Ah akkujával számolva. És mivel minden rajta volt az elején akár 300wattal kell számolni és mindjárt lesz csak 8-10perc jó esetben ezzel a terheléssel. Ha meglesz az átépítés 2x12Ah akkura, akkor várható az eredetileg gondolt futásidő, de még így is a 250watthoz lesz közelebb mint a 300watthoz.

    A gyáraknál ez meg valami fétis hogy ha nagyobb akkut tesznek bele akkor az egekig srófolják a teljesítményt is, abban meg biztos vagyok hogy a nagyobb teljesítményű elektronika is erősen költségnövelő. Nekem egy 600wattos UPS 300watt terhelésen 1órás futásidővel többet ér mint egy 2000wattos UPS ugyanúgy 300wattra terhelve 1órán át.

    Az persze más kérdés hogy hőtermelés szempontjából hogy számolt a tervező, (max 10perc és úgy is lemerül, vagy menjen "örökké" ha olyan az akku) de sztem ennek nem kéne gondnak lennie.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Na újra itt vagyok :D

    Felújított APC SmartUPS-t érdemes venni boltból? 1év gar van rá és annyiba kerül mint nekem 10éve az új volt. Elvileg új az akku is benne. Pontosan ugyanaz a gép van meg nálam is, de ha ez olyan UPS hogy első/második akkucsere után volt selejtezve akkor lehet a kazán mellé bevágnék egy ilyet. Újonnan 160-180k, ez most 95k.

    Teljesítményigény 100watt, de ha nem megy a kazánventilátor akkor csak 50W keringető van. Hosszabb szünetre vagy teljes visszahűtésre valszeg építek neki egy akkupackot mert 100perc túl szépnek hangzik 100watt terheléssel 2×12Ah akkutól.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz MrZed001 #16728 üzenetére

    A számítógépem elég kritikus és 10év alatt egyszer se hagyott cserbe a Smart UPS.

    Volt áramszünet, széthullott 20kV kapcsoló miatti szakaszos fáziskiesés az egész faluban fél napokig, feszültségingadozások. Egyszer állt meg a tudomány, akkuhiba miatt. Most egy ilyenre nem lehet rábízni egy keringetőt?

    Annyi a dolga hogy adjon áramot amikor nincs. 600W a csúcsteljesítménye, 100W kell. Ha ezt is kivezetem úgy mint az MGE-nél, akkor kettő helyett 4db 12Ah akkuval már duplázódna a tárolóképessége.

    Van valami amit tudnunk kellene? Mi történt hogy nem vált be a kritikus rendszereknél?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Stanley-B. #16729 üzenetére

    Mennyit ment és hogy, azt nem tudni, de emlékeim szerint a gyártási időt ki lehet olvasni.

    Különben eszembe nincs az APC-t fényezni de legutóbb azt csináltam vele hogy teljesen üzemálltopban kiemeltem, burkolat le, átnéz. Kifúvatás medencepumpával, majd vissza a helyére - nem akartam emiatt áramszünetet és nem volt fennakadás azóta se, 3x kopp.

    Akkucsere bár nem esedékes de most futott be 4db bele való, abból kettő megy az MGE-be, a maradék kettő meg várja az APC-t. Addig valszeg rotációs rendszerbe cserélgetem hogy sokat ne álljanak.

    Másik kommentre reagálva, valóban nem az egész ház a cél. A kazánnál is inkább kényelmi/biztonsági funkció, ha nem vagyok otthon akkor égjen le a tűz és hűtsön vissza. Ha otthon vagyok akkor egyből üzemállapotot váltok és csak visszahűtés van.

    Most az az eljárás hogy ha nem jön vissza a villany akkor ugyanúgy lezárom de ha nem elég ki kell pakolni a tűz/hamuteret. Van biztonsági szelep ami ráengedi a hálózatos vizet egy idő után, de ha be lehet avatkozni akkor nem várom meg. Szóval ha elmegy a villany akkor 50-100w körül menjen el.

    Elhiszem hogy a kommersz széria szarabb - kváziszinusz/négyszögjeles megoldások, de azért a SmartUPS már csak Smart.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz MrZed001 #16738 üzenetére

    Értem. Sztem az akku az pont egy olyan dolog hogy az UPS nem sokat tehet róla. Amikor jön az áramszünet vagy egy önteszt, általában akkor fekszik meg ha annyira szar az akku. Az MGE is így adta meg magát nemrég, aztán most 3x annyi akkuval nincs baja, pedig az elején teszteknek volt alávetve.

    Az 1500VA egységed érdekes, az 900W használható teljesítmény lenne. Nekem 1000VA mindkettő, ami mondjuk 600W használható. Soha nem dőlt le egyik sem áramszünetkor, mindig le tudtam kapcsolni rendesen. Sőt amikor csak az MGE volt, 200-300W terheléssel is tökéletesen ment.

    Beleásom magam majd abba a rendszerbe is amit preferálsz, de nem horroráron akarok fejleszteni. Most egy ténylegesen 600W teljesítményű cucc némi akkucsomaggal megtoldva nekem untig elég volna. Ha a külön inverteres világba gondolkodok, a lépcsőket nem ismerem de max 1000W szintén elég. Inkább több akkut veszek a maradék pénzből.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bexinho23 #16778 üzenetére

    Legközelebb előbb informálódj, aztán rendelj.

    Ha az erősítőd 300wattott vesz fel majd szólj mert látni akarom a szomszédok reakcióit :D

    Egyszer megmértem az enyémet (210W), igaz konnektoros fogyasztásmérővel de kb. 50-60wattnál feladtam, mert az már qrva hangos volt. A konzolt nem ismerem hogy lehet gyorsan kis fogyasztásúvá tenni, PC-n nekem az az eljárás hogy ha éppen játszok azonnal kilépek és rögtön negyede lesz a fogyasztás és várok egy kicsit hátha visszajön a villany.

    Ha az UPS 2x12V 9Ah kiépítésű, úgy 600watton ~5perc futásidő lehet, de akkor teljesen lemerítetted.

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz bexinho23 #16789 üzenetére

    Jó, de a szóban forgó hozzászólásodban olyan kérdéseket teszel fel amit még a vásárlás előtt kellene: bolt megbízhatósága/hozzáállása, áthidalási idők, akkucsomag. De mind1 is mert már úton van és mivel a maximum fogyasztást vetted figyelembe szinte biztos hogy nem lesz gondod.

    A gond az hogy nekem régen 1000/600wattos UPS jött 2x7Ah akkuval a tied 50%-al nagyobb és csak 2x9Ah akku van benne. Fog menni de ne lepődj meg ha az áthidalási idők nem hozzák a gyártói időket. Az erősítőt meg majdnem mind1 hova tekered mert a jelforrás is tud mókás dolgokat. Nekem bár mostanság nem csinálja de féléve rendszeresen beszart a hangkártya és néha menet közben úgy felvágta a hangot hogy még 100méterre is hallod.

    Sztem jó UPS-t vettél, a boltot meg le kell szarni ha a cucc jól megy. Aztán ha kimegy az akku belőle és van bátorságod, kivezetném 2x12Ah akkura ha több akkuidőt szeretnél esetleg 2x18Ah.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz imrecs #16829 üzenetére

    Az csak egy áthidaló, amit ha kiszedsz áramtalanítod az UPS-t akku felől. Ezt sztem így nem lehet bővíteni, nekem az 1000 van de az is pont ilyen.

    Ha nem zavar akkor vezesd ki a két pólust és úgy bővítsd ahogy én. Ettől nagyobbat viszont ne tegyél rá, mert mivel Smart UPS és ha annyira kifinomult, lehet letilt. Én 18Ah akkut raktam 7Ah helyett, de hamarosan downsizing 12Ah-ra és minimális trükkel visszafér majd minden a készülékházba, mert ez így egyébként kb. tovább futna a mellete lévő APC-nél is amibe 12Ah akku van.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz zsamiatt #16847 üzenetére

    Vagy egy olyan relé ami ha elmegy a villany akkor zár egy áramkört esetünkben a szünetmentesített oldalt. Ha nem is teszed bele az UPS-be, a kimeneti oldalát mindenképp bontani kell és bedrótozni a relébe.

    Egyébként miért kell ez a feature?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz zsamiatt #16849 üzenetére

    Már hogy ne töltene? A bejövő vezetéket bekötöd a relébe, aztán a szünetmentesre kapcsolódsz. Normál esetbe jön az áram és a relé szünetmentes oldala nyitott, a hálózat meg zárt. Az UPS-ből kihozod azt a vezetéket ami már szünetmentes és bekötöd a relé alapesetben nyitott oldalára. Ha elmegy az áram akkor átvált és az addig nyitott szünetmentes oldal záródik és már megy is a tartalék villany.

    De ha ez ilyen lámpás UPS akkor külön ki se kell hozni, mert akkor csinálsz egy dugót, azt ugyanúgy bedugod az UPS-be, a lecsupaszított végét meg a relébe, onnan meg indulsz a lámpákhoz.

    Ezt kérdezd meg a hobbielektronika topikban is, de biztosra veszem hogy van ilyesmi módszer, mert olyan helyeken az aggregátorok is elindulnak valahogy maguktól ha nincs áram. Ehhez olyan relé/kapcsoló kell ami beindítja őket ha nincs hálózat. Ilyesmi kell neked is csak lámpát kapcsolni.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz zsamiatt #16851 üzenetére

    Nem érted amit mondok. Olyan relé kell amit ha megfelelően bekötsz akkor a hálózati áram jelenléte "húzza" és ezzel nyitva tartja a másik oldalát ami esetünkben a szünetmentesített vezeték. Ha megszűnt a villany akkor átvált és zárja a szünetmentes áramkört egészen addig amíg nincs hálózati áram. Ha visszajött ismét behúz és ezzel leválasztja a vészvilágítást.

    De mondom ezt a hobbielektronikásoktól kérdezd mert ilyesmi dolog kb. biztosan van, csak meg kell találni.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz vampire17 #16866 üzenetére

    Vedd csak ki ne használd. Ekkora teljesítményhez minimum 2x18Ah akku való...

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Cs1csó #16868 üzenetére

    Én már arra is gondoltam hogy valamennyi esetbe nem is annyira az UPS a rossz, hanem az akku. Még nem raktam össze az enyémet és egymás mellett vannak a 12 és 7Ah akkuk, a módosítani kívánt UPS még a 18Ah akkuval zörög. És már mennyivel nagyobb csak az egy fokozattal fentebbi 12Ah akku is.

    Pontosítva a kicsi 7-9Ah akku 960cm3, a közepes 12Ah 1450cm3, a nagy 18Ah meg 2300cm. Az APC 1000 Smart UPS 12Ah akkuval indít és nem változtat ezen az 1500as modellnél se tehát utóbbi is már jobban terheli az akkut ha ki van használva. A 2200ast már 18Ah akkuval szereli és nem kettővel, hanem néggyel. Aztán itt a legutóbbi táblázat a fórumba egy 2000/1400 UPS-ről amibe gyakorlatilag ugyanaz a 2x9Ah akku van mint amit 600W UPS-be szokás tenni. Az a 2Ah különbség terhelésnél gyakorlatilag nem létezik kb. +30mp a 2-3perces futásidőhöz teljes terhelésen és mire leáll a védendő eszköz már le is merült az akku.

    Így azt sem tartom kizártnak hogy pár hónappal később amikor kap egy nagyobb terhelést annyira beesik az aláméretezett akkunak a feszültsége hogy amiatt kapcsol le az egyébként jó szünetmentes.

    Én már nem fogok 7-9Ah akkut venni a szünetmenteshez, de a 12Ah akkut majd úgy rakom bele hogy mérni tudjam egyenként és kíváncsi leszek hogy fix terhelésnél hogy fog esni a feszültsége. Sztem lesznek érdekes dolgok.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Phobion #16941 üzenetére

    4nap egymásután? Ha ez már a jövő hét, az vitéz lesz majd a lucskos hidegben.... esténként/hajnalonként jól fűtsetek be :D

    Egyébként megoldhatod szünetmentessel ha van egy raklap munkaakkumulátorod és éjjelente visszatöltöd. Feltételezem hogy nincs se akku se kapacitás erre. Aggregátorral csak úgy lehet megoldani ha alkalmas irodai eszközökre is, mint pl. a laptop vagy PC, mert nem minden aggregátor alkalmas erre. Kölcsönzőnél vagy tudják vagy nem. Tudtommal a Honda TR 7 E AVR ilyen.

    Ha ez a móka már a nyakadon van, akkor sztem a leggyorsabb megoldás egy ilyen inverter. Ezt bedugod a szivargyújtóba, kicsit megtámasztod a gázt hogy ne alapjáraton menjen és így megy a kocsi egész nap. De nem tudom mennyit bír egy szivargyújtó kábelezés (5, talán 10A), közvetlen akkura kötni igazibb lenne.

    Vastag kábelezéssel ugyanúgy oda is lehet kötni egy külön beszerelhető második szivargyújtót erre. Nem muszáj beépítened, a lényeg hogy 12volton legalább 25ampert át tudj vinni erre az ideiglenes megoldásra.

    Egyébként nehéz eldönteni melyik a nagyobb f*szgyökér:

    -A munkahelyed ahol így állnak hozzá egy olyan áramszünethez amivel csak jókora költség árán tudsz valamit kezdeni. Ha annyira fontos vagy nekik szerezzen aggregátort.

    -Az áramszolgáltatód aki hagyta úgy szarrá menni a hálózatát hogy most 4napig kelljen szerelni a hidegbe.

    Azért mielőtt bármit is veszel kérdezd meg az interneted szállítóját, hogy egy ilyen jellemzően 8órás áramszünetet hogy vészelnek át a környékeden, mert ha 2-3óra alatt meghal a hálózat is áram nélkül akkor lényegében mind1 mekkora és milyen felszerelésed van egész napos áramszünetre.

    Jut eszembe, nem tudom mennyit fogyasztanak azok az eszközök amiket írsz, de van az általam gondolt inverterből nagyobb is abból a szériából. Csak ez a kicsi 300wattos is 50k, a nagyobb 600W nem néztem most meg de kb. duplája árban. Szóval nem tudom mennyibe kerül egy aggregátor bérlése gyakorlatilag egy hétig, elég szebbe nyúlós megoldás lesz, akárhogy is oldod meg ezt.

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Norbi21 #17105 üzenetére

    Bármilyen szünetmentesre munkaakku a való, mert arra van kitalálva. A kocsiakku is jó valameddig de annak teljesen más a karakterisztikája.

    A kocsiakku elektrolitot veszít töltéskor meg gondolom kisütéskor is és gázosodáskor belekerül a lakásba. Kellemetlen, főleg ha rá is gyújtasz néha. Valamint nekik az az ideális hogy néha megrántja egy önindító 2-3kW-al utána meg tölti a generátor amíg megy a motor.

    A munkaakku teljesen zárt rendszerű így nincs gázképződés sem és folyamatosan tölthető lebegőfeszültségen, pont amit az UPS-ek tudnak. Ha merülnek jobban meríthetők mint a kocsiakkuk. Tehát mindenképp munkaakkuval hajtsad az UPS-t. Ha egy akku meg tűzforró az a kukába való mert valszeg cellazárlatos...

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz AddyKing #17185 üzenetére

    Hello! Ez hogy?

    Elmegy az áram és amikor indítod a gépet (persze amint visszajött :D), akkor ez a hiba?

    Nekem ez akkor fordult csak elő amikor egyéb okból újraindításnál elgondolkodott bootolás előtt és a monitor az alatt a no signal után ki is kapcsol. Ez kb 10-15mp után való. A probléma úgy szűnt meg hogy frissítést csak is leálláskor telepítek, direkt amiatt nem indulok újra mert ez mindig olyankor volt.

    Az elemem nem tudom milyen állapotú, mert a géppel egyidős és a gép meg 2011-es évjárat. Azaz ha nincs szünetmentes az minden áramszünetnél szívás, de mivel van így csak 2-3évente akkucserénél kell belőni a BIOS-t és kész ;]

    Ki kellene cserélni de mivel annyira régi már az egész nem merek hozzányúlni mert lehet attól romlik el az ami még működik. Novemberbe jön az új gép, addig már csak kibírja :D

    Közben nagy rekó, új vezetékmenedzsment, UPS akkubővítés a lehetséges még hosszabb áramszünetek világában.

    Ha az 500watt az összes tipikus, akkor beéri az APC SMT 1000I is 2x12Ah akkuval. De ha az 500wattra jön még egy monitor is, akkor 750W tényleges teljesítményű UPS ajánlott, ezt jellemzően az 1500VA modellek adják ki biztosan 2x18Ah akkuval. Emlékeim szerint az APC SMT 1500I ilyen. Ne az árát nézd, hanem hogy ezek még 10év múlva is szünetmentesek lesznek, ha nem spórolgatnak jelenleg. Mindkét szünetmentes 10percet tud, ha a kisebbet 500 a nagyobbat 750wattal terheled.

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • Üdv all!

    A villanyellátó tegnap villantott egy nagyot és 4órát szünetelt is. Ez önmagában nem extra de a kazán ezalatt 120fokot is elért annak ellenére hogy van vészhűtés, így végül aggregátorról ment amíg teljesen helyre nem állt a villany.

    Ha nem vagyok otthon akkor nincs aggregátor és valszeg azóta nincs kazán se, tehát szünetmentesíteni kell.

    Kissé brutalista elgondolásom van: Inverter UPS és 2x75Ah akku párhuzamban, azaz 150Ah kapacitás mellett 6óra futásidőt ígér 200watton - ez 3db szivattyú és kazánventilátor egybe, de a ventilátor amíg van elég tűz, nem megy. A wattokat pontosabban megnézem még de kb. 200w a reális.

    Ez az inverter olyan mint bármilyen irodai UPS azzal a különbséggel hogy az akku szabadon variálható? A bekötés az milyen, mert ami van szobába azokon Faston csatolók vannak de az akku ami ki van nézve menetes. Gondolom hebrákolás nélkül kapcsolható rá bármilyen kivitelű akku de azért megkérdem.

    A másik az áram visszajövetele. Mert most úgy jött vissza, hogy folyamatosan másodpercenként volt 2-3 szakadás, így amikor kiderült hogy ez az áram használhatatlan, inkább lehúztam mindent még a kicsi UPS-eimet is, hogy menjen akkuról amíg bírja. Ez az inverter mit csinál ilyenkor? Be lehet úgy állítani hogy csak akkor térjen vissza a hálózatra ha az kellőképpen stabil? Vagy várjon a visszakapcsolással 2-3percet?

    Ez komoly para, mer ugyan nem számoltam de félóra alatt 2000 oda-vissza kapcsolás is lett volna ha hálózaton van az UPS...

    Végül ez ventilátoros? Mert a folyosón lesz. Nem baj ha ventilátoros, de jobban örülnék ha nem volna benne. Vagy ha van akkor legalább csak visszatöltéskor/merítéskor menjen és ne 24órában. Nyáron még nem tudom mi lesz a feladata, de télen ez most már feltétlen kell.

    Ja még valami, az akkunál azt írja 260ciklus. Ez nem kevés? Vagy a ciklus a teljes kimerítésre vonatkozik? Van FIAMM akku azokra 1000ciklust ír, viszont kb. az ára is duplája...

    Köszi előre is!

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • válasz Cs1csó #17837 üzenetére

    Vettem már a boltból, igaz csak akkut.

    A teljesítményre mindig ráhagyok, inkább több legyen mint kevesebb. Az esztétika nem az hogy sokadlagos de elvan így a folyosón. Persze lesz neki gyártva egy nyitott szekrény, fent az UPS lent pedig az akku kulturált kábelezéssel.

    A bekötés annyiból nem izgatna mert bármilyen csatlakozót kiépítek. Pl. most vagy féléve egy kicsi UPS van kivezetve menetes akkura, egyedi kábelezés + szemes saru, gyári norma kb. 2x futásidővel, csak míg ez egy 10éves UPS, az újnál még garanciális szempontok vannak. Más kérdés a kábelkeresztmetszet mert ide már biztos nem elég a 2.5mm/2, márpedig most ez a max amit még szakszerűen építeni tudok és lesz elméletileg 15A töltőáram visszatöltéskor, valamint 80A merítésnél ha totális terhelést veszek alapul. A terhelés sztem ennek fele lesz a gyakorlatban de még az is sok.

    Igazából a szar villany az érdekes most már, mert ha olyan dágvány módon jön vissza mint tegnap akkor azt nem is tudom milyen UPS bírná ki. Sztem ebből boltos értekezés is lesz mert fontos lenne hogy olyan esetbe ne azonnal, hanem mondjuk 2-3perc után próbáljon visszakapcsolni és még így is kapcsol 10-20 alkalommal óránként amíg szar a villany.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák