Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz didyman #7029 üzenetére

    Villanyórával mértem a gépem fogyasztását korábban (stopper+matekozás), az aPFC miatt ugye az egy kvázi valós wattos teljesítmény érték volt.
    Nem értem miért korrigálod az 1500VA-t a gyártó által meghatározott (?) teljesítmény tényezővel - ami 0,6 tudtommal APC szerint -, amikor épp 1-hez közeli cosFI-vel volt terhelve a gép. Vagy nem? :F
    Én úgy tudom tiszta ohm-os ellenállású fogyasztóval a látszólagos teljesítmény megegyezik a wattos teljesítménnyel.

    A fogyasztásmérőjét meg nem értem, mert ennél jóval többet fogyasztottam már elvileg, amennyit mutat (a csatlakoztatott eszközök össz. fogyasztása ugye a kiválasztott időintervallum alatt).
    Nem hogy a gép mért fogyasztásával nem stimmel, de még a saját terheltség mutatójával sem. :F
    Vagy akkor nem értem a terhelés mutatót: cosFI-től függetlenül a szoftver fixen 0,7-es tényezővel számol?
    Mert ha igen, akkor a 18% terhelés akkor úgy értendő, hogy APC áthidalási diagrammból leolvasott fogyasztás osztva a tényezővel és megkapom a korrigált teljesítmény tényezős fogyasztásomat?

    A készüléket még nem szedtem szét, nem is igazán szereltem még elektronikát. :B
    Gondolom triviális esetekről lehet szó, de mégis: hogy tudok biztosra menni az általad említett problémák kizárásával? Hogy kellene elvégeznem azt az izzós tesztet technikailag? Akkuk kiszerel, keres egy villanykörte, majd... Barkácsolok hozzá egy rögtönzött összeköttetést? :U

    Low Battery Signalt még mindig nem értem. :B
    Ez akkor a becsült hátralévő idő itt beállított értékénél kezd el vinnyogni?

Új hozzászólás Aktív témák