Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Alex123 #3966 üzenetére

    Panelban a villámvédelem nem annyira kritikus (földkábelen kapjátok a villanyt, meg gondolom, hogy a netet is), a házba bejövő 230V-os dobozban elvileg kell lennie valamilyen szintű villámvédelemnek.

    Én úgy gondolom, hogy nem feltétlenül szükséges drágát venni, valószínűleg bármelyik 4-500W-os OK lehet... De az okosabbak majd úgyis kijavítanak, ha tévednék.

    Hogyan csalódtál a túlfeszvédős elosztódban? Villámkár ért? Az áramkimaradáson nem segít...

    Én családi házban lakom, vidéki kisvárosban, pont most keresek szünetmentest, de nekem légkábelen jön minden, így sokkal komolyabb védelemre lesz szükségem. A bejövő 230V-ra a nyáron építettem be a villanyóra után egy úgynevezett "C" típusú központi túlfeszvédőt, de ez csak arra jó, hogy a tüskéket max. 1400V-ra levágja. Nekem ehhez még kell egy további "D" osztályú védelem is, amit a drágább szünetmentesek, illetve a túlfeszvédős elosztók tartalmaznak. Ezen kívül szükség lesz egy külön villámvédőre a lakásba bejövő koaxkábelre is.

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Új hozzászólás Aktív témák