Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ice&Lime

    veterán

    válasz Cs1csó #13281 üzenetére

    Köszi a linket!
    Még maradt pár kérdésem.

    -Tehát akkor az usb-s verzió azért van kitalálva, hogy a pc-re kötve, a pc-n a ups szoftverét telepítve, azon beállítva lehet kiadni egy parancsot, egy beállítást, hogy áramszünetkor az átkapcsolástól számítva automatikusan állítsa le a gépet és mennyi perc alatt tegye ezt meg, és emellett talán még monitorozza is az áram ingadozását, igaz?

    -Mivel kell ehhez a szoftver, amit telepíteni kell és ami állandóan fut a háttérben a többi folyamattal együtt, ez mennyi plusz terhelést jelent a cpu-nak %-ban? (mert +1% sem hiányzik egyébként) És nem lenne jó, ha emiatt lassulna valami vagy problémák lennének miatta különböző alkalmazások közben. Ha mégis, akkor nem lenne használva az usb/szoftvere.

    -A másik dolog, hogy win10 x64-el ki tudja mennyire kompatibilis a ups driver/szoftver. Mert azért akad probléma win10 x64-gyel pár programmal és driverrel win7 és 8-ról (xp-s driverrel/programmal meg pláne). Csak egy-két példa a sokból: régen egy nagyon jó pci-s kártyát azért kellett eladnom, mert akkoriban xp volt, arra lett írva, de win7 lett később, aztán a gyártó a pci kártyához adott ki win7-re is drivert, de a win7-es driverrel nem működött már úgy a kártya, mint xp-n. Vagy a másik, egy jó kis régebbi usb-s antenna netezéshez volt használva xp-s korból, xp-s driverrel szépen ment win7-en is, ami már win10 x86-on hibásan működött, win10 x64-en meg fagyást csinált. Vagy egy friss példa, win10 x64 driver win10 x64 os. kiadási verzió válogató, nem mindegy melyik verzióval van használva, hiába win10 x64. Bocs, de így teljes ez a másik kérdés.

Új hozzászólás Aktív témák