Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Colos1 #11638 üzenetére

    Na, máris érdemes volt felkelnem, megint tanultam valamit. :R Szóval, amiről én beszéltem, az a "hagyományos" (tiszta szinuszos) értelemben vett teljesítménytényező, azaz displacement power factor (DPF). Amire Te gondolsz, az meg a "torzítási teljesítménytényező", azaz distortion power factor, ami a teljes harmonikus torzításból (THD) számítható, szorozva a DPF-fel, ami így alkotja a valós teljesítménytényezőt, vagy true power factor (PF).

    No, erre nem emlékeztem. Lehet, hogy nekünk nem is oktatták. És mivel nem a szakmában dolgozom, nem is nagyon merült fel. Kösz! :)

    (#11639) 1 among many
    Az APC Back-UPS BX1400U-GR kvázi szinuszos, és annak ellenére, hogy talán valamelyest szebb a jelalakja, mint más gyártó hasonlóan kvázi szinuszos belépő modelljének (erre még nem találtam statisztikákat), simán előfordulhat, hogy lesz egy vagy két PC-táp, ami nem lesz képes róla működni. Ha ez pont a Tiéd, akkor megszívtad, hiába állítja a forgalmazó, hogy az kompatibilis mindennel.

    A zaj főként a bennük lévő ventilátorra vonatkozik, ami általában akkor szokott bekapcsolni, amikor a UPS tölti az akksit vagy amikor éppen akkumulátoros üzemben működik (áramszünet esetén). Normál üzemben (töltött állapotban) szerintem egyáltalán nem vagy csak nagy ritkán kapcsolhat be a venti. De erről majd a többiek mesélnek (ha van itt 2000-es tulaj). :)

    (#11640) sinci01
    Ahogy csicso82 kolléga mondja, Neked a kvázi szinuszos UPS nem feltétlenül lesz jó. Ha nem akarsz csalódni (és esetleg záros időn belül szivattyú cserélni), keress Te is tiszta szinuszost.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák